:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Jeśli chcesz zostać pisarzem, pisz. Pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Jeśli przestaniesz, zacznij od nowa. Zachowaj wszystko, co kiedykolwiek napiszesz. Gdy coś cię zablokuje, pisz tak długo, aż poczujesz, że znów odzyskujesz kreatywność. Pisz. Tylko pisanie czyni pisarza, nic ponad to.
Anne Rice

Anne Rice

Anne Rice jest jedną z najpopularniejszych i kultowych pisarek neogotyku i nie tylko. Jest jedną z osób, której zawdzięczamy odrodzenie się na nowo postaci wampira. Śmiało można stwierdzić, że uczłowieczyła potwora. Sprawiła, że stał się jeszcze bardziej uwodzicielski, głodny życia, namiętny, a przede wszystkim 'żywy' i obecny, tu i teraz. Z wypracowanego przez Rice obrazu świata korzysta dziś wielu twórców literatury fantastycznej.

Bylibyśmy niekonsekwentni, ograniczając się tylko do tzw. 'Rice'owej mitologii wampirycznej'. W swoim dorobku pisarskim Anne ma także wspaniałe historyczno - obyczajowe powieści jak: Krzyk w Niebiosa (Cry to Heaven), opowiadający o życiu kastratów w VIII-wiecznych Włoszech, czy powieść Dzień Wszystkich Świętych (Feast of All Saints) ukazującą nam etykietę, obyczajowość i życie na Amerykańskim Południu. Oprócz tego jest Rice autorką jednej z najciekawszych historii o Czarownicach (trylogia Dzieje Czarownic z rodu Mayfair), opowieści o duchach(Sługa kości, Skrzypce), a także powieści...erotycznych (trylogia o Śpiącej królewnie, Ucieczka do Edenu, Belinda), chrześcijańskich (cykl Chrystus Pan i Songs of the Seraphim).
Jakkolwiek tematyka może sie różnić, każda z tych powieści jest swoistym obrazem namalowanym dla nas 'pisarskim pędzlem' Madame Rice.

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal