:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

W miejscu romantycznej magii i demonologii pojawia się nauka, a zaklęciami współczesnych alchemików i czarownic jest terminologia medyczna, równie niezrozumiała dla niewtajemniczonych, jak frazy wypowiadane przez poszukiwaczy kamienia filozoficznego.
Katarzyna Kaczor

Czarownice

Dział bliźniaczo podobny do Wampirów, jednak zdecydowanie uboższy. No cóż saga o Mayfairach to tylko 3 powieści, choć, nie da się ukryć, obfitujące w mnogość wątków i postaci .

Od razu ostrzegamy przed spoilerami, których pełno zarówno w opisach bohaterów jak i w chronologii.

Podobnie jak w przypadku Wampirów- niemożliwością jest opisanie każdego bohatera z osobna, dlatego zadowolić się musicie tylko wybrańcami. W przypadku sagi o Mayfairach istnieje pewna trudność dodatkowa, otóż ich historia nie kończy się wcale na Taltosie, ale kontynuowana jest...w Kronikach Wampirów, a ściślej rzecz ujmując w ostatnich dwóch częściach sagi - Posiadłość Blackwood i Krwawy Kantyk. Z tej sytuacji wybrniemy w ten sposób, że te postacie, które są znane z Czarownic, opiszemy, włączając do ich życiorysów wydarzenia z Kronik, natomiast nie pojawią się oni już w dziale Wampiry- chodzi o prostą ekonomię. Z jednym wyjątkiem: postaci Mony, która jest jedną z najważniejszych czarownic, a jednocześnie została wampirem i jest bohaterką 2 Kronik. Dlatego też jej opis się powtórzy.

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal