:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

13 Wiedźm


Postać: Zuzanna
Pełne imię: Zuzanna z Mayfair
Rok urodzenia: ?
Rok śmierci: 1664
Potomstwo: córka Debora
Powieści w których się pojawia: Godzina Czarownic

Opis Nie-Całkiem-Poważny: Biedna i nieuczona wieśniaczka. Zaszkodziła sobie romansując ze szkockimi lordami, czytając zakazne księgi i wywołując z lasu wilka, czyli niejakiego Chłostacza Trawy. Żywot skończyła stereotypowo - na stosie.

Skrócone C.V: Zuzanna była zielarką w wiosce Donnelaith, w Szkocji. Podczas Majowego Święta została wybrana Majową Królową i uwiedziona przez miejscowego Earla, z który zaszła w ciążę.
Do Zuzanny trafił pewnego wieczoru sędzia czarownic, który zranił się w rękę. Pokazał on wieśniaczce księgę o czarach- Demonologiae i przestrzegł, że zielarki łatwo ulegają złym mocom.
Zuzanna była pierwszą wiedźmą, która przywołała Lashera w kręgu kamiennym, w Donnelaith. Nazwała ducha 'lasher' czyli smagacz (chłostacz), ponieważ demon ten przy pojawieniu się wzniecał wiatr, który smagał trawę. Lasher także namawiał Zuzannę do uprawiania czarów i przynosił jej zebrane złoto.
Kiedy Zuzanna pokłóciła się z miejscową mleczarką, Lasher zaatakował kobietę, wzniecając nad nią burzę gradową. To ściągnęło na Zuzannę oskarżenie o czary i w rezultacie śmierć na stosie, której świadkiem była jej córka, Debora.Postać: Debora
Pełne imię: Debora Mayfair, Komtessa de Montecleve
Rok urodzenia: 1652
Rok śmierci: 1689
Rodzice: Zuzanna i Earl z Donnelaith
Małżonkowie: Roelant, Komt de Montecleve
Potomstwo: córka Charlotte, synowie: Chretien i Philippe
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis N-C-P: Zawłaszczona przez psychicznego detektywa o skłonnościach pedofilskich, zdobyła majątek uwodząc malarzy, psychicznych Talamascan i hrabiów. Niestety przyszła kryska na matyska i w efekcie 'sięgnęła bruku' u stóp katedry.

Skrócone C.V: Debora była domniemaną córką Earla z Donnelatih i została poczęta podczas Majowego Święta, dlatego nazywano ją 'w radości poczętą', dzięki czemu też uniknęła stosu, na którym spłonęła jej matka.
Deborę zabrał z Donnelaith Petyr van Abel, wysłannik Talamasci, który ratował niewinnie oskarżone o czary kobiety przed stosem. W Amsterdamie członkowie Talamasci zorientowali się, że Debora posiada olbrzymią moc, ale ona nie chciała z nimi zostać.
Debora poślubiła malarza Roelanta, a towarzyszący jej Lasher uczynił ją bogatą, znosząc najprzeróżniejsze klejnoty, w tym wielki szmaragd oprawiony w złoto, który od tamtej pory stał się klejnotem rodowym Mayfairów i dziedziczony był przez każdą czarownicę w rodzinie.
Po śmierci Roelanta Debora uwiodła Petyra i zaszła z nim ciążę, a nastepnie poślubiła Komta de Montecleve i wyjechała do Francji. Komt okazał się być niewiernym mężem, a Lasher, sądząc, że Debora chce zemsty, spowodował wypadek, w skutek którego Komt zachorował i wkrótce zmarł, a teściowa Debory oskarżyła ją o czarnoksięstwo. Deborę osadzono w więzieniu i poddano torturom , wreszcie skazano ją na śmierć przez spalenie na stosie.
Petyr van Abel przypadkiem przejeżdżał przez Montecleve i w oskarżonej Komtessie rozpoznał swoją kochankę. W przebraniu katolickiego księdza udało mu się dostać do celi Debory, gdzie rozmawiał z nią na dzień przed egzekucją. Debora dała mu naszyjnik ze szmaragdem i poleciła aby pojechał na San Domingo i przekazał naszyjnik jej córce Charlotte.
W chwili egzekucji Debora wezwała na pomoc Lashera, który rozpętał nad miasteczkiem burzę i spowodował śmierć starej Komtessy i dwóch synów Debory. Sama Debora uciekła na wieżę kościelną, ale spadła z dachu i roztrzaskała się na bruku przed kościołem, a Petyr pomścił jej śmierć zabijając inkwizytora Louviera. Ciało Debory spalono, a Lasher wrócił do Donnelaith, gdzie wzniecił pożar, w którym zginął Earl i cała jego rodzina.Postać: Charlotte
Pełne imię: Charlotte de Fontenay
Rok urodzenia: 1667
Rok śmierci: 1743
Rodzice: Debora i Petyr van Abel
Małżonkowie: Antoine de Fontenay
Potomstwo: córka Jeanne Louise, synowie: Antoine, Peter, 2 nie wymienionych z imienia
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis N-C-P: Kobieta z wyraźnymi ciągotami do władzy i kazirodztwa. Skutecznie trzymała pod pantoflem swojego męża i całą resztę rodzinki. Własnego ojca porwała i zmusiła do kopulacji, co zaowocowało parką bliźniąt.

Skrócone C.V: Charlotte poślubiła młodego i bogatego arystokratę Antoine de Fontenaya, którego rodzina posiadała plantację na San Domingo, niedaleko Port-au-Prince. Plantację tę nazwano Maye Faire, a Charlotte osobiście nią zarządzała, gdyż jej mąż okazał się być ciężko chory za postępujący zanik mięśni.
Charlotte uciekła z Francji, z polecenia Debory, aby uniknąć oskarżenia o czary. Kiedy Petyr van Abel przybył do Maye Faire aby oddać Charlottcie szmaragd, który przekazała mu Debora, okazało się że demon już towarzyszy nowej czarownicy, która na dodatek uczy go nowych sztuczek.
Charlotte uwięziła i uwiodła Petyra, pragnąc potomstwa, które nie byłoby obciążone dziedziczną chorobą i nie zważając, że Petyr jest jej biologicznym ojcem. Kiedy dopięła swego uwolniła Petyra, którego jednak zabił nieposłuszny Lasher.
Charlotte miała z Petyrem dwoje dzieci: bliźniaki Jeanne Louise i Petera. W sumie przeżyła prawie 76 lat, dochowawszy się pięciorga dzieci i siedemnaściorga wnucząt. W noc jej śmierci nad Maye Faire rozpętała się burza, która ustała dopiero nad ranem, kiedy to znaleziono martwego syna Jeanne Louise.Postać: Jeanne Louise
Pełne imię: Jeanne Louise Mayfair
Rok urodzenia: 1690
Rok śmierci: 1771
Rodzice: Charlotte i Petyr van Abel
Małżonkowie: nie wymieniony z nazwiska
Potomstwo: córka Angelique, syn Maurice i 3 dzieci nie wymienionych z imienia
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis N-C-P: Ta dama miała z kolei wyraźny pociąg do własnego brata, co również zaowocowało w odpowiedni sposób.

Skrócone C.V: Jeanne Louise odziedziczyła majątek po matce i ustanowiła tradycję używania panieńskiego nazwiska - Mayfair w oficjalnych dokumentach.
Jej towarzyszem i kochankiem był Peter, jej brat bliźniak, z którym miała córkę Angelique. Mąż Jeanne Louise był alkoholikiem i ojcem czworga jej dzieci.
Zaraz po ślubie Jeanne Louise nakazała zbudować przejścia łączące jej sypialnię z pokojem Petera, który sam pozostał kawalerem do końca życia.
Do momentu urodzenia Angelique Jeanne Louise uznano za obłąkaną i zamknięto w chacie, która niegdyś była więzieniem Petyra van Abla.
Umarła w kilka godzin po śmierci swojego brata.Postać: Angelique
Pełne imię: Angelique Mayfair
Rok urodzenia: 1725
Rok śmierci: przed 1789
Rodzice: Jeanne Louise i jej mąż
Małżonkowie: Vincent St.Christophe
Potomstwo: córki: Marie Claudette i 2 niewymienione z imienia, synowie: Lestan i 2 niewymienionych z imienia
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis N-C-P: Nie ma o czym pisać - typowa kura domowa z tamtych lat.

Skrócone C.V: Angelique poślubiła bogatego i przystojnego Vincenta St Christophe w 1755, ale podobnie jak jej matka zachowała panieńskie nazwisko.
Przez całe życie była oddana swojej babce Charlotte i opiekowała się nią, aż do chwili jej śmierci.
Pięć lat po ślubie urodziła córkę Marie Claudette, oprócz niej miała jeszcze pięcioro dzieci. Po śmierci męża Angelique miała wielu kochanków, ale nigdy nie wyszła za mąż powtórnie.
Jej siostra i jeden z braci wyemigrowali do Francji, podobnie jak dwoje jej dzieci. Syn Lestan wyjechał razem z Marie Claudette do Nowego Orleanu, natomiast na plantacji Maye Faire pozostał brat Angelique, Maurice z dwoma synami.Postać: Marie Claudette
Pełne imię: Marie Claudette Mayfair
Rok urodzenia: 1760
Rok śmierci: 1831
Rodzice: Angelique i Vincent St.Christophe
Małżonkowie: Henry Marie Landry
Potomstwo: córki: Claire Marie i Marguerite, syn Pierre
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher

Opis N-C-P: Kolejna przedsiębiorcza niewiasta w rodzinie. Poradziła sobie z buntem niewolników biorąc nogi za pas i zakładając nową plantację. Dzięki niej plaga czarobab nawiedziła Nowy Orlean i okolice.

Skrócone C.V: Marie Claudette jest pierwszą czarownicą, która zamieszkała w Nowym Orleanie po tym jak ona i jej mąż zostali ostrzeżeni, że mogą zginąć podczas powstania niewolników na San Domingo, tak więc cała rodzina przeniosła się z San Domingo do Luizjany.
W 1789 r. Marie Claudette ustanowiła Legat Mayfairów i przelała wszystkie pieniądze z banków w Holandii i Rzymie na konta w Londynie i Nowym Yorku. Jej najstarsza córka, Claire Marie była pierwszą dziedziczką Legatu, ale Marie Claudette postanowiła przenieść go na Marguerite.
Cała rodzina zamieszkała w Nowym Orleanie przy ulicy Rue Dumaine, a także kupiła olbrzymią plantację na południe od miasta zwaną 'La Victoire at Riverbend' albo 'Riverbend'. W 1896 r. rzeka podmyła grunt i dom zapadł się.
Claire Marie była uznana za umysłowo niesprawną i nigdy nie wyszła za mąż. Jedyny syn Marie Claudette, Pierre także się nie ożenił i poświęcił życie opiece nad niewolnikami, choć w 1820 r. miał romans z kwateronką, z którą miał syna i córkę. Mąż Marie Claudette, Henry, botanik z zamiłowania, odsunął się od zarządzania plantacją, zostawiając wszystko w gestii żony. Umarł w 1824.Postać: Marguerite
Pełne imię: Marguerite Mayfair
Rok urodzenia: 1799
Rok śmierci: 1891
Rodzice: Marie Claudette i Henry Marie Landry
Małżonkowie: Tyrone Clifford McNamara i Arlington Kerr
Potomstwo: córka Katherine, synowie: Remy i Julien
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher

Opis N-C-P: Prawdziwa wiedźma! Specjalistka od voodoo, eksponatów w formalinie, porywania niemowląt, ożywiania trupów i wykańczania zakulisowo niewiernych małżonków. Była właścicielką imponującej kolekcji akcesoriów magicznych i łowczynią 'słoikowych' głów.

Skrócone C.V: Marguerite była bardzo szanowana i podziwiana w rodzinie. Zachował się portret przedstawiający ją w wieku lat 10 z olbrzymim szmaragdem Mayfairów na szyi.
Marguerite miała ognisty temperament i dość makabryczne poczucie humoru. W wieku 20 lat poślubiła przystojnego śpiewaka operowego, Tyrona Clifforda McNamarę, wbrew woli jej matki- Marie Claudette. Z Tyronem miała 2 dzieci: Remiego i Juliena. Niewierny i rozpustny Tyrone został znaleziony martwy, razem ze swoją irlandzką kochanką po pożarze w Dzielnicy Francuskiej. Od tamtego czasu krążyły plotki, że Marguerite wysłała demona, aby ukarał jej męża; zaczęła także być sławna jako wiedźma voodoo.
W Riverbend miała kolekcję dziwacznych akcesoriów magicznych, takich jak: ludzkie czaszki, wypchane gady, czy zasuszone głowy afrykańskie. Zabierała także części ludzkich ciał, które konserwowała w słojach. Lasher był jej towarzyszem i kochankiem.
Po śmierci Tyrona poślubiła Arlingtona Kerra, który zniknął tajemniczo 6 miesięcy po ślubie, a który był ojcem jej córki, Katherine. Plotki głosiły, że Arlington skończył jako jeden z eksponatów w kolekcji Marguerite, którą podejrzewano także o uśmiercenie dzieci kilku niewolników.
W wieku 40 lat była zrzędliwą kobietą, wzbudzającą strach w otoczeniu. Umarła w wieku 92 lat. Jest pierwszą czarownicą, która prowadziła zaawansowane eksperymenty z Lasherem, który okupywał na krótko dostarczane przez Marguerite zwłoki.Postać: Katherine
Pełne imię: Katherine Mayfair
Rok urodzenia: 1830
Rok śmierci: 1890
Rodzice: Marguerite i Arlington Kerr
Małżonkowie: Darcy Monahan
Potomstwo: córka Mary Beth, synowie: Clay i Vincent , 5 dzieci niewymienionych z imion
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher

Opis N-C-P: Słodkie dziewczę z Południa, które wdało sie w romans z młodzianem niższego stanu, a potem padło ofiarą niecnej żądzy własnego brata. Ogólnie mówiąc: każdy robił z nią, co chciał.

Skrócone C.V: W 1857 siedemnastoletnia wówczas Katherine i jej bracia kupili działkę przy ulicy Pierwszej, gdzie irlandzki architekt Darcy Monahan zaprojektował i zbudował piękny dom w stylu neoklasycznym. Katherine zakochała się w Darcym, jednak Julien nie pozwalał na ten związek, więc Katherine uciekła z Darcym i zamieszkała w niedokończonym jeszcze domu przy ulicy Pierwszej. Po ucieczce dostali w końcu pozwolenie na małżeństwo i przeprowadzili się na stałe do domu przy ulicy Pierwszej w 1858.
Katherine urodziła syna Claya w 1859, później pięcioro dzieci, które zmarły we wczesnym dzieciństwie; w 1865 urodził się kolejny z jej synów, Vincent. Jednak strata tak wielu dzieci załamała ją. W 1871 r. Darcy zmarł na żółta febrę, a Katherine oszalała rozpaczy.
Julien przeprowadził się na prośbę Katherine na ulicę Pierwszą, gdzie pod wpływem Lashera zgwałcił siostrę i został ojcem Mary Beth. Katherine próbowała dwukrotnie odebrać sobie życie przy pomocy trucizny. W końcu Julien zabrał ją do Riverbend, gdzie Katherine urodziła Mary Beth.
Pod koniec życia zmuszono ją do powtórnego zamieszkania przy ulicy Pierwszej. W późnych latach 80-tych XIX wieku Katherine popadła w dewocję.
Katherine nie jest uważana za szczególnie silną wiedźmę. Wydaje się że wszystkie zdolności czarnoksięskie odziedziczył Julien, jedyna męska czarownica w rodzinie. Katherine nigdy nie interesowała się Lasherem ani magią.Postać: Mary Beth
Pełne imię: Mary Beth Mayfair
Rok urodzenia: 1872
Rok śmierci: 1925
Rodzice: Katherine i Julien
Małżonkowie: David McIntyre
Potomstwo: córki: Carlotta, Belle i Stella, syn Lionel
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher

Opis N-C-P: Kolejna ze skłonnościami do kazirodztwa, którego prowodyrem był jej ojciec. Zapoczątkowała tradycję nocnych eskapad w męskim przebraniu.

Skrócone C.V: Mary Beth została ochrzczona i zarejestrowana jako dziecko Darcyego Monahana, chociaż jej biologicznym ojcem był Julien. Jest uznawana za najpotężniejszą wiedźmę do czasów Rowan. Na jej życzenie odnowiono dom i ogród przy ulicy Pierwszej, gdzie odbywały się słynne w okolicy bale.
W 1887 Julien zabrał ją w podróż do Nowego Jorku i do Europy. W listach poinformowała rodzinę, że poślubiła jednego ze szkockich Mayfairów i urodziła córkę, Belle. Tajemniczy mąż (który przypuszczalnie nie istniał nigdy, ojcem Belle był najprawdopodobniej Julien) zginął spadając ze schodów na 2 miesiące przed narodzinami Belle. Mary Beth i Julien zwiedzili Szkocję, zwłaszcza miejsca związane z przeszłością Mayfairów, jak stary zamek w Donnelaith, który popadł w ruinę w latach 90-tych XVII wieku. Do Ameryki wrócili w 1889.
Mary Beth, Julien i Belle zamieszkali przy ulicy Pierwszej. Sama Mary Beth nie chciała wychodzić powtórnie za mąż. Jej córka Belle okazała się być zbyt umysłowo opóźniona, aby dziedziczyć legat. Julien został ojcem kolejnej córki Mary Beth, Stelli. W końcu Mary Beth poślubiła Daniela McIntyre, z którym miała dwoje dzieci: Carlottę i Lionela. Umarła na raka, w wieku 54 lat.
Mary Beth była geniuszem finansowym i znacznie pomnożyła majątek Mayfairów, którzy uniknęli także skutków Wielkiego Kryzysu, dzięki jej zapobiegliwości. Była osobą bardzo towarzyską, często brała udział w eskapadach z Julienem, podczas których przebierała się za mężczyznę.Postać: Stella
Pełne imię: Stella Mayfair
Rok urodzenia: 1901
Rok śmierci: 1929
Rodzice: Mary Beth i Julien
Potomstwo: córka Antha
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher

Opis N-C-P: Rozrywkowa dziewczyna, lubiła wszystko co nowoczesne i skandaliczne. Takiego trybu życia nie wytrzymał jednak jej brat i pewnego pięknego wieczoru posłał jej kulkę z pistoletu.

Skrócone C.V: Stella była uroczym dzieckiem, które uwielbiało historie o duchach i swojego wujaszka Juliena. Była wyrzucana z kilku katolickich szkół, gdyż straszyła rówieśników, wykorzystując do tego Lashera.
Jako dorosła kobieta była słynną w okolicy skandalistką, która wydawała oszałamiające przyjęcia, urządziła dom przy ulicy Pierwszej w stylu Art Deco, zamontowała w nim windę, a w ogrodzie kazała wybudować, wielki basen, który był atrakcją dla gości podczas licznych libacji. Doglądała w chorobie swojej matki Mary Beth, aż do czasu jej śmierci.
W 1921 Stella zaszła w ciążę z Cortlandem, synem Juliena, chociaż podejrzewano, że ojcem Anthy jest brat Stelli, Lionel.
W 1929, Stella skontaktowała się z Talamascą; najpierw ze Stuartem Townsensdem, który zaginął w tajemniczych okolicznościach ( okazało się później, że został zamordowany, a jego zwłoki zawinięte w dywan gniły na strychu domu przy ulicy Pierwszej); później z Arthurem Langtrym. Stella wyznał Arthurowi, że chce uciec od rodziny i zamieszkać w domu Talamasci w Londynie. Tego samego wieczora została zastrzelona przez swojego brata, Lionela przed domem przy ulicy Pierwszej, w obecności jej ośmioletniej córki, Anthy.Postać: Antha
Pełne imię: Antha Marie Mayfair
Rok urodzenia: 1921
Rok śmierci: 1941
Rodzice: Stella i Cortland
Małżonkowie: Sean Lacy
Potomstwo: córka Deirdre
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis N-C-P: Biedna, mała, zaszczuta histeryczka. Wyrwała się spod kurateli swojej wrednej ciotki, tylko po to aby począć dziecko. Za karę wydłubano jej oko i roztrzaskała sobie głowę na patio, po wylocie z okna.

Skrócone C.V: Cicha, nieśmiała i nerwowa Antha została wyrzucona z katolickich szkół, z powodu obecności Lashera. Kiedy miała 8 lat była świadkiem jak Lionel zastrzelił jej matkę, Stellę. Małą Anthę wychowywała Carlotta.
Kiedy miała 17 lat uciekła do Nowego Jorku, gdzie utrzymywała się ze sprzedaży rzadkich i cennych monet, przynoszonych jej przez Lashera. W Nowym Yorku poznała artystę Seana Lancy i wzięła z nim ślub, zaczęła także stawiać pierwsze kroki jako pisarka, publikując swoje wiersze w New Yorkerze i paryskim magazynie. Kiedy Antha była w ciąży, Sean zginał w wypadku samochodowym, spowodowanym zapewne przez Lashera.
Antha wpadła rozpacz, a Carlotta wykorzystała tę sposobność i oddała ją do szpitala dla umysłowo chorych. Kiedy Antha wyzdrowiała, zorientowała się, że jest dziedziczką Legatu, zaczęła także na powrót pisać. Jej jedynym dzieckiem była córka Deirdre.
Podczas kłótni z Anthą Carlotta wyrwała jej oko, żeby już nigdy nie mogła zobaczyć Lashera, a następnie wypchnęła ją z okna i Antha roztrzaskała sobie głowę na betonowym patio. Carlotta okłamała wszystkich, że Antha popełniła samobójstwo, wyskakując z okna.Postać: Deirdre
Pełne imię: Deirdre Mayfair
Rok urodzenia: 1941
Rok śmierci: 1989
Rodzice: Antha i Sean Lacy
Potomstwo: córka Rowan
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis N-C-P: Przez całe życie zmagała się z niecnymi pokusami ze strony Lashera, w końcu zbałamucił ją jej własny dziadek, a wredna ciotka odebrała dziecko. Nieszczęśnica oszalała z kretesem i do końca życia, w stanie totalnego otępienia, siedziała w samej koszulinie na ganku.

Skrócone C.V: Podobnie jak wcześniej Antha, także Deirdre była wychowywana przez Carlottę, która starała się ograniczyć wpływ Lashera, wmawiając Deirdre, że Lasher jest diabłem i rozmawianie z nim jest grzechem. Deirdre myślała, że jest przeklęta, z powodu Lashera, który był na jej usługi. Podobnie jak Stella i Antha była usuwana ze szkół katolickich.
W wieku 13 lat próbowała uciec i popełnić samobójstwo, ale nie udało jej się. Po tym wydarzeniu została wysłana do rodziny w Los Angeles, gdzie jednak nie zagrzała miejsca. W wieku 17 lat wstąpiła na Uniwersytet dla kobiet w Teksasie, gdzie spotkała Aarona Lightnera. Deirdre nie chciała poznać historii rodziny, jaką posiadała w swoich archiwach Talamasca; była także przekonana , że zainteresowanie uczonych umacnia potęgę Lashera. Próbując uwolnić się od demona Deirdre chciała oddać szmaragd Mayfairów Aaronowi, ale ten bał się go wziąć, z obawy, że Lasher zabije go za to, więc Deirdre wrzuciła klejnot do bagna.
Niedługo po tej rozmowie Deirdre zaszła w ciążę. Wszyscy byli przekonani, że ojcem był profesor akademicki, który rozwiódł się z żoną aby poślubić Deirdre i który zginął w wypadku samochodowym. Prawdziwym ojcem Rowan, córki Deirdre był jednak Cortland. Carlotta postanowiła, żeby oddać dziecko do adopcji kuzynom z Kalifornii, aby przerwać łańcuch zła. Deirdre prosiła Cortlanda o powstrzymanie Carlotty, ale ten spadł ze schodów domu przy ulicy Pierwszej i skręcił kark.
Carlotta dopięła więc swego; Rowan została adoptowana, a Deirdre przez 17 lat przebywała w szpitalu, leczona silnymi lekami psychotropowymi. W 1976 wróciła na ulicę Pierwszą, ale jako bezsilna katatoniczka, spędzając całe dnie na wózku inwalidzkim, na dziedzińcu.Postać: Rowan
Pełne imię: Rowan Mayfair
Rok urodzenia: 1959
Rok śmierci: -
Rodzice: Deirdre i Cortland
Małżonkowie: Michael Curry
Potomstwo: taltosowie: Lasher i Emaleth
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher, Taltos, Blackwood Farm, Blood Canticle

Opis N-C-P: Szalona doktor Frankenstein. Specjalizuje się w naprawianiu, bądź uszkadzaniu mózgów, rodzeniu istot obcego gatunku i romansowaniu z wampirem. Każdego chętnie pokroiłaby na kawałki i poddała naukowej obróbce skrawaniem.

Skrócone C.V: Rowan to 13 wiedźma, najpotężniejsza, ze wszystkich. Adoptowana przez Ellie Mayfair i Grahama Franklina z San Francisco Rowan została świetnym neurochirurgiem i odkryła szybko, że ma niezwykłą moc zarówno leczenia ludzi, jak i powodowania ich śmierci.
Rowan podczas rejsu swoją łódką przypadkiem wyłowiła z wody tonącego Michaela Curry, który postanowił ją odnaleźć z powodu niezwykłych zdolności, jakie ujawniły się u niego po wypadku. Rowan i Michael szybko zostali kochankami, gdy tymczasem w Nowym Orleanie zmarła Deirdre.
Rowan pojechała na jej pogrzeb, gdzie poznała swoją rodzinę, a także doświadczyła pierwszej obecności Lashera. W domu przy ulicy Pierwszej Rowan w ataku szału zabiła Carlottę, która opowiedziała jej o swoich niegodziwościach. Rowan i Michael postanowili odnowić dom przy ulicy Pierwszej i wziąć ślub. Podczas podróży poślubnej Rowan zorientowała się, że jest w ciąży z Michaelem, jednocześnie próbowała zbadać naturę Lashera, wierząc, że będzie mogła go kontrolować.
W noc Bożego Narodzenia Lasher opętał płód w łonie Rowan i wspomagany mocą czarownicy przyszedł na świat, w kilka chwil osiągając wzrost i rozmiary dorosłego mężczyzny. Rowan postanowiła uciec z Lasherem, aby zbadać go dokładniej. Jednak demon próbował dwukrotnie zapłodnić ją i uczynił Rowan swoim więźniem. Razem pojechali do Szkocji, a później do Teksasu. Rowan w końcu zaszła w ciążę z Lasherem, od którego udaje jej się w końcu uciec, ale podczas ucieczki błyskawicznie rozwijające się dziecko, Emaleth przychodzi na świat. Rowan przykazuje Emaleth aby odnalazła Michaela i zapada w stan katatonii.
Zostaje odnaleziona i poddana leczeniu, ale nikt nie może jej obudzić, dopiero Emaleth, która odnalazła rodzinę Mayfairów w Nowym Orleanie przychodzi do Rowan i wybudza ją, karmiąc ją swoim mlekiem. Rowan jednak po odzyskaniu świadomości zabija Emaleth, po czym grzebie ją pod dębem, obok szczątków Lashera.
Po tym wydarzeniu wpada w depresję i dowiaduje się, że Michael zdradził ją z Moną. Tymczasem uczeni z Talamasci doprowadzają do spotkania Rowan i Michaela z Ashem, ostatnim żyjącym na świecie taltosem. Ash opowiada im swoją historię i pomaga wykryć spisek w Talamasce. Rowan i Michael wracają do Nowego Orleanu gdzie odkrywają, że Mona urodziła dziecko-taltosa, Morrigan. Rowan tym razem postanawia oszczędzić taltosicę i traktować ją jak członka rodziny, kiedy pojawia się Ash, który przypadkowo odkrywa istnienie Morrigan i razem z nią ucieka od Mayfairów.
Rowan opiekowała się Moną, na którą przeniesiony został Legat, jednak Mona po urodzeniu taltosa była śmiertelnie chora. Rowan tymczasem założyła centrum medyczne Mayfair Medical, w którym m.in. prowadziła badania genetyczne.
Rowan próbowała rozdzielić Monę i zakochanego w niej Quinna Blackwooda. Kiedy Mona uciekła ze szpitala do domu Quinna (już wtedy wampira) Rowan z Michaelem pojechali za nią, spotykając Lestata, którym Rowan jest zafascynowana, jednocześnie wyczuwając, że Lestat nie jest człowiekiem. Tymczasem Mona, Quinn i Lestat ujawniają Rowan i Michaelowi prawdę o swojej naturze. Rowan pomaga Monie w odnalezieniu Morrigan. Lestat kocha Rowan, ale nie ulega pokusie i nie zmienia jej w wampira.:: Krewni i Znajomi

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal