:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Krewni i Znajomi


Postać: Petyr
Pełne imię: Petyr van Abel
Rok urodzenia: 1646
Rok śmierci: 1689
Rodzice: ojciec - Jan van Abel, chirurg z Lejdy
Potomstwo: córki: Charlotte i Jeanne Louise, syn Peter
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic

Opis Nie-Całkiem-Poważny: Psychiczny detektyw rodem z Amsterdamu. Miał za zadanie ratować przed stosem czarownice, co za każdym razem marnie mu wychodziło. Uwięziła go i zgwałciła własna córka, a potem został obrzucony gnijącymi zwłokami i wepchnięty do grobowca.

Skrócone C.V: Petyr był synem słynnego chirurga z Lejdy, który umarł kiedy Petyr miał 8 lat. Petyr jako sierota błąkał się w pobliżu amsterdamskiego domu Talamasci. Pewnej nocy o mało nie zmarzł na schodach, gdzie znalazł go Roemer Franz i przyjął do Talamasci. Petyr miał dar czytania w myślach i telekinezy; potrafił także dostrzec Lashera.
W wieku ok. 20 lat podróżował po Europie jako wysłannik Talamasci, ratujący życie niewinnie oskarżonym o czarnoksięstwo. W szkockiej wiosce Donnelaith uratował Deborę, dziecko spalonej na stosie Zuzanny. Petyr zabrał Deborę do Amsterdamu, gdzie okazało się, że ma ona wielką moc. Po odejściu Debory z Talamasci i jej zamążpójściu, Petyr stracił z nią kontakt, do chwili gdy pewnej nocy Debora uwiodła go i opowiedziała o swoich planach zostania Komtessą we Francji. Debora wyjechała z Holandii, nosząc dziecko Petyra, który nie widział swojej kochanki przez ponad 20 lat.
Przypadkiem podczas jednej z jego misji we Francji, w miejscowości Montecleve, Petyr dowiedział się, że Komtessa Debora została oskarżona o czary i skazana na śmierć. Petyr dostał się do celi Debory w przebraniu księdza. Debora dała Petyrowi szmaragd Mayfairów, który miał przekazać córce Debory, Charlotte, mieszkającej z mężem na San Domingo. W dniu egzekucji Petyr zobaczył spustoszenia dokonane przez Lashera, oraz był świadkiem śmierci Debory, która spadła z dachu kościoła.
Pomimo ostrzeżeń Talamsaci Petyr popłynął na San Domingo, gdzie spotkał się z Charlotte, która okazała się być jego córką. Charlotte uwięziła Petyra w chatce na klifie, gdzie uwiodła go i zaszła z nim w ciążę. Uwolniony Petyr zmierzał do Port-au-Prince gdy Lasher zaatakował go, wyciągając zwłoki z pobliskiego cmentarza. Dobrnąwszy do miasta Petyr zdołał napisać ostatni list do Talamasci, w którym zapowiadał, że spróbuje wrócić na plantacją Maye Faire. Nazajutrz znaleziono go martwego, wrzuconego do jednego z grobowców, który zabarykadowany był gruzem i zwalonym drzewem. Dwa palce jego lewej dłoni zostały odłączone od ciała i nigdy ich nie odnaleziono.Postać: Julien
Pełne imię: Julien Mayfair
Rok urodzenia: 1828
Rok śmierci: 1914
Rodzice: Marguerite Mayfair i Tyrone Clifford McNamara
Małżonkowie: Suzette Mayfair
Potomstwo: Mary Beth, Stella, Belle, Cortland, Garland, Jeannette, Barclay, Laura Lee, Michael O'Brien, Gravier Blackwood, Lorraine McQueen (Aunt Queen)..i pół Nowego Orleanu :)))
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher, Blackwood Farm, Blood Canticle(jako duch)

Opis N-C-P: Wielki Dzieciorób, Uwodziciel, Gwałciciel, Pedofil, Duch-dręczyciel i ojciec połowy Nowego Orleanu. Ze świecą szukać kogoś z Luizjany, kto nie byłby jego potomkiem. Chojnie obdzielał swym materiałem genetycznym przede wszystkim własną rodzinę.

Skrócone C.V: Julien już w wieku 2 lat był genialnym dzieckiem i od małego miał zdolność widzenia Lashera. W wieku 15 lat Julien zarządzał plantacją Riverbend do spółki ze swoim wujem, Augustynem. Podczas przyjęcia z okazji 18-stych urodzin Juliena, solenizant śmiertelnie postrzelił swojego wuja. Julien wyprowadził się z Riverbend w 1863 r. po rodzinnej kłótni z Katherine, której nie pozwalał na związek z Darcym Monahanem. Przeprowadził się do mieszkania w Dzielnicy Francuskiej ze swoim przyjacielem i domniemanym kochankiem. Julien był także ojcem Mary Beth, córki swojej siostry, którą zgwałcił po śmierci jej męża, a także córek Mary Beth: Belle i Stelli. Miał także dzieci z obiema żonami Williama Blackwooda, który sam był impotentem.
W 1875 Julien poślubił Suzette Mayfair, swoją daleką kuzynkę, z którą miał trzech synów i córkę, Jeanette. Po śmierci żony, Julien i dzieci przenieśli się na ulicę Pierwszą, gdzie Julien urządził sobie gabinet.
Jedną z ostatnich kochanek Juliena i zarazem matką jego dziecka była Evelyn Mayfair, którą Julien uwolnił z domowego więzienia, w jakim zamknęli ją jej rodzice. Z ich związku urodziła się córka, Laura Lee. Niedługo po tym Julien miał atak i w 4 miesiące później zmarł.
Julien jest uważany za męską czarownicę w rodzinie Mayfairów. Towarzyszył mu Lasher, który często przybierał postać samego Julien, czego świadkami byli służący. Po śmierci Juliena krążyły plotki jakoby jego duch wciąż odwiedzał ulubione miejsca jego nocnych eskapad.
Julien nie przestał być aktywny po śmierci i pojawiał się wybranym osobom. Doprowadził m.in. do poczęcia Morrigan poprzez zbliżenie Michaela i Mony. Opowiedział Michaelowi historię swojego życia i przestrzegł, że odrodzonego Lashera należy zniszczyć za szelką cenę. Ukazał się także Quinnowi Blackwoodowi, któremu wyjawił, że jest jego przodkiem; oraz Lestatowi, którego dręczył za zmienienie Mony w wampirzycę.

Julien był playboyem i erotomanem. Historie jego miłosnych podbojów starczyłyby do zapisania niejednej grubej księgi. Jest także przodkiem wielu mieszkańców Nowego Orleanu. Poniżej przedstawiamy genealogie, jakie udało nam się ustalić, związków Juliena z innymi bohaterami Anne Rice.

Od Juliena do Lashera:

Julien + Katherine => Mary Beth + Julien => Stella + Cortland (syn Juliena) => Antha + Sean Lacy => Deirdre + Cortland => Rowan + Michael Curry => Lasher

Od Juliena do Michaela:

Julien + Siostra Bridget Marie => Michael O'Brien + żona => Alaister Curry + żona => Tim Curry + żona => Michael Curry

Od Juliena do Morrigan:

Julien + Evelyn Mayfair => Laura Lee + mąż => Alicia + Patrick => Mona + Michael Curry => Morrigan

Od Juliena do Quinna Blackwooda:

Julien + Grace, żona Williama Blackwooda (syna Manfreda) => Gravier + Alice => Thomas(Pops) + Rose => Patsy + nieznany ojciec => QuinnPostać: Michael
Pełne imię: Michael Curry
Rok urodzenia: 1941
Rok śmierci: -
Rodzice: ojciec - Timothy Curry
Małżonkowie: Rowan Mayfair
Potomstwo: taltosowie: Lasher, Morrigan
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher, Taltos, Blackwood Farm, Blood Canticle

Opis N-C-P: Naiwny osiłek i prostaczek rodem z Irlandii, wiecznie pod pantoflem swej żony, której dostarczał niezapomnianych wrażeń erotycznych. Wsławił się ukatrupieniem Lashera za pomocą młotka.

Skrócone C.V: Michael Curry urodził się i dorastał w dzielnicy irlandzkiej. Jako dziecko wielokrotnie widywał Lashera przy ulicy Pierwszej. Po śmierci ojca Michael przeprowadził się z matką do San Francisco, gdzie założył firmę 'Wielkie nadzieje', zajmującą się odnawianiem zabytkowych budynków.
Pewnego dnia spacerując po nadmorskich klifach, niedaleko zatoki San Francisco, Michael poślizgnął się i wpadł do morza. Nieomal utonął i w stanie śmierci klinicznej miał wizję, w której spotkał nieznanych mu ludzi (jak się potem okazało przodków Mayfairów), którzy polecili mu wykonać niezwykle ważne zadanie. Michaela uratowała przepływająca obok łódką Rowan Mayfair. Michael po odratowaniu odkrył w sobie niezwykłą moc, z którą nie mógł sobie poradzić. Postanowił więc odnaleźć Rowan, aby dowiedzieć się czegoś więcej o swoim wypadku. Rowan i Michael szybko zostali kochankami.
Z Michaelem skontaktował się także Aaron Lightner, który pokazał Michaelowi akta zawierające historie Mayfairów. Michael ożenił się z Rowan w Nowym Orleanie i odnowił dom przy ulicy Pierwszej, gdzie zamieszkali po ślubie. Kiedy Michaela nie było w domu na świat przyszło dziecko jego i Rowan, w które wcielił się Lasher, osiągając rozmiary dorosłego mężczyzny. Michael próbował zabić Lashera, ale były demon wepchnął Michaela do basenu, gdzie tamten o mało nie utonął po raz drugi.
Po ucieczce Rowan i Lashera Michael chorował długo, kiedy pewnego wieczoru odwiedziła go i uwiodła Mona Mayfair, z którą miał krótkotrwały romans. Michaela odwiedził także duch Juliena, który opowiedział mu swoją historię i nakazał zniszczyć Lashera i jego gatunek za wszelką cenę. Po powrocie do domu schorowanej Rowan, pojawia się tam także Lasher. Michael wysłuchuje opowiadania byłego demona, ale nie daje się zwieść i zabija Lashera.
Michael ma wyrzuty sumienia, że zdradził Rowan z Moną. Razem z żoną udaje się na spotkanie z Ashem, ostatnim żyjącym taltosem. Po powrocie do Nowego Orleanu Michael odkrywa, że został ojcem dziecka Mony, które także jest taltosem.
Po ucieczce Asha z Morrigan, Michael i Rowan opiekowali się Moną. Kiedy Rowan, domyślając się, że umierająca Mona została wampirem, wpadła w amok, Michael zwrócił się o pomoc do Lestata.Postać: Mona
Pełne imię: Mona Mayfair
Rok urodzenia: 1977
Rok przemiany w wampira: 2003
Rodzice: Alicia i Patrick Mayfair
w wampira zmieniona przez: Lestata
Potomstwo: taltosica Morrigan
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher, Taltos, Blackwood Farm, Blood Canticle

Opis N-C-P: Młodociana nimfomanka. Wywodzi się ze znanego rodu czarownic, nękanego przez serię dopustów bożych. Można do nich zaliczyć rodzinnego upiora, kilku szalonych krewnych oraz niezdrowe zainteresowanie wampirów. Zainteresowanie to objawiło się ochotniczym krwiodawstwem niejakiego Lestata, który ofiarował Monie Mroczny Dar. W międzyczasie Mona powiła dziecko obcego gatunku oraz wdała się w internetowy romans.

Skrócone C.V: Mona Mayfair jest jedną z wiedźm z bocznej gałęzi rodziny Mayfairów. Jej rodzice byli alkoholikami, a matka zmarła w wyniku zapłodnienia przez Lashera i związanego z tym krwotoku. Mona w wieku 13 lat był geniuszem komputerowym, finansowym i nimfomanką; interesowała się także przeszłością rodziny. Mona uwiodła Michaela Curry, po interwencji Juliena, czego owocem było dziecko-taltos, Morrigan, którą Mona urodziła na wpół zatopionej plantacji, Fontevrault. Mona, która sama przejęła Legat w trakcie choroby Rowan, teraz przekazała go Morrigan, jednak jej córka długo nie zagrzała miejsca w rodzinie, gdyż szybko uciekła z taltosem Ashem, który przypadkowo wyczuł jej obecność.
Mona po stracie córki zachorowała ciężko i jak się okazało nieuleczalnie. Rowan próbowała znaleźć sposób, aby ją uratować, wygrzebując szczątki martwych taltosów i badając je w Mayfair Medical.
Tymczasem w Monie zakochał się młody Quinn Blackwood, z którym miała romans; podczas podróży Quinna po Europie pisali do siebie płomienne maile. Kiedy Quinn został zmieniony w wampira, okazało się, że Mayfairowie ukrywają przed nim fakt, że Mona dogorywa. Mona dowiedziawszy się, że Quinn wrócił, uciekła z kliniki do domu Quinna w Blackwood Farm, gdzie między innymi przebywał Lestat.
Widząc jak bardzo Quinn i Mona się kochają Lestat postanowił uratować dziewczynę i zmienić ją w wampira. Razem próbowali zatuszować ten fakt przed rodziną, jednak Rowan, która odwiedziła Monę, domyśliła się prawdy. Wtedy Mona postanowiła wyjawić Rowan i Michaelowi swoją tajemnicę. Lestat zdecydował, że pomoże Monie odnaleźć zaginioną Morrigan i razem wybrali się na poszukiwanie kolonii taltosów.Po odnalezieniu ocalałych potomków Morrigan i Asha, Mona i Quinn opuszczają Lestata i udają się na naukę do domu Maharet.Postać: Aaron
Pełne imię: Aaron Lightner
Rok urodzenia: 1921
Rok śmierci: 1990
Małżonkowie: Beatrice Mayfair
Powieści w których się pojawia: Królowa Potępionych, Godzina Czarownic, Lasher, Taltos, Merrick

Opis N-C-P: Psychiczny detektyw, żywa baza danych o czarownicach Mayfair. Jego zapędy detektywistyczne sięgnęły nawet macierzystego Zakonu, co skończyło się dla niego bardzo niedobrze.

Skrócone C.V: Aaron urodził się w Londynie jako syn Anglika-tłumacza łaciny i Amerykanki-nauczycielki muzyki. Już w dzieciństwie posiadał wielką moc telekinezy, więc zaniepokojeni rodzice, po serii badań psychiatrycznych, skontaktowali się w końcu z Talamascą. Aaron od 7 roku życia pracował dla Zakonu, w którym zamieszkał na stałe gdy miał 15 lat. Pełnoprawnym członkiem Talamasci został po skończeniu studiów na Oxfordzie w 1943 r.
Formalnie Aaron zajął się sprawą czarownic Mayfair w 1953 roku; przetłumaczył pamiętnik Petyra van Abla i rozpoczął obserwacje 12 letniej wtedy Deirdre, z którą osobiście spotkał się w Teksasie kilka lat później. Deirdre jednak nie chciała poznać historii swojej rodziny. Aaron rozmawiał także z Cortlandem i został przez niego otruty. Udało mu się jednak przeżyć.
Aaron i jego przyjaciel z Talamasci, David Talbot zaopiekowali się Merrick Mayfair, która była potomkiem 'kolorowej' gałęzi rodziny, i w której płynęła także krew Juliena. Aaron był też opiekunem i promotorem młodego Yuriego Stefano, któremu pomógł w czasie, kiedy Yuri włóczył się jako dzieciak po ulicach Rzymu, parając się męską prostytucją. W 1985 roku Aaron i David próbowali ratować Jesse Reeves podczas koncertu Lestata w San Francisco.
Aaron odwiedził także Michaela Curry'ego i Rowan Mayfair w 1989 r.; pokazał Michaelowi akta czarownic i zaprzyjaźnił się z tą parą, a także później z całą rodziną. Zakochał się w Beatrice Mayfair, z którą wziął ślub. W międzyczasie dowiedział się, że on i Yuri Stefano zostali wyrzuceni z Talamasci za niesubordynację.
Aaron zginął przejechany przez samochód na zlecenie kilku członków Talamasci, którzy zawiązali spisek, mający doprowadzić do odrodzenia się na ziemi gatunku taltosów.Postać: Yuri
Pełne imię: Yuri Stefano
Powieści w których się pojawia: Lasher, Taltos

Opis N-C-P: Cygan, złodziej i młodociana prostytutka w jednym. Udało mu się dostać pod opiekuńcze skrzydła Talamasci, spod których uciekł w objęcia Mony Mayfair.

Skrócone C.V: Matką Yuriego była serbska cyganka, która pracowała jako prostytutka w Rzymie, a ojcem Amerykanin, który umarł, gdy Yuri miał 2 lata. Yuri z matką wrócili do Serbii, gdzie wkrótce kobieta zmarła, a Yuri został porwany przez swoich kuzynów i zmuszony do okradania turystów w Paryżu, Wenecji i Florencji. W Rzymie 10-letniemu Yuriemu udało się uciec i błąkał się po mieście, utrzymując się z męskiej prostytucji. W jednej z restauracji spotkał młodego Amerykanina, Adrew, który był umierający. Yuri odprowadził go do hotelu i w jego imieniu zadzwonił do Aarona Lightnera, który przyjechał następnego dnia. Aaron zaproponował Yuriemu pracę dla Talamasci i zawiózł go do Amsterdamu, gdzie Yuri znalazł dom i gdzie poszedł do szkoły, następnie zaś przeniósł się do Londynu.
Yuri zajął się na polecenie Aarona sprawą czarownic Mayfair. Prowadził śledztwo w Szkocji, następnie przyjechał do Nowego Orleanu, gdzie zakochał się w Monie. Yuri i Aaron zostali wykluczeni z Talamasci za niesubordynację, jak się jednak okazało w wyniku spisku Stuarta Gordona.
Po śmierci Aarona Yuri dalej prowadził badania w Donnelaith, równocześnie wpadł na trop spisku w Talamasce, po tym jak o mało nie został zabity przez wynajętych morderców. Życie uratował mu Samuel- karzeł, przyjaciel taltosa Asha, który skontaktował Asha z Yurim, ten zaś doprowadził do spotkania Asha z Rowan i Michaelem. Po zlikwidowaniu spiskowców, Yuri zaopiekował się taltosicą Tessą, którą umieścił w Talamasce, doprowadził także do zdemaskowania uczniów Stuarta Gordona: Marklina George'a i Tommy'ego Monohana.


Taltosowie


Postać: Lasher
Prawdziwe imię: Ashlar
Rok urodzenia: 1536
Rok śmierci: przyp. lata 40-ste XVI w.
Rok powtórnego urodzenia: 1989
Rok powtórnej śmierci: 1990
Rodzice: Anna Boleyn i Douglas, syn earla z Donnelaith, Rowan Mayfair i Michael Curry
Potomstwo: Emaleth, inni taltosowie
Powieści w których się pojawia:Godzina Czarownic, Lasher

Opis N-C-P: Najpierw syn królowej i zakonnik, a potem Chłostacz Trawy. Przyczepił się jak rzep do wiedźm Mayfair. Każdej dostarczał prezenty okolicznościowe i świadczył usługi seksualne. Gdy okazało się, że tak naprawdę jest istotą obcego gatunku i chce się porozmnażać, został zakatrupiony za pomocą Michaelowego młotka i użyźnił ziemię pod dębem, w ogródku.

Skrócone C.V: Lasher (czy raczej Ashlar - imię to nosiło wielu taltosów, na pamiątkę św. Ashlara, który jako pierwszy przyjął chrześcijaństwo) był synem królowej Anglii, Anny Boleyn, drugiej żony Henryka VIII i syna earla z Donnelaitch. Wkrótce po przyjściu na świat osiągnął on rozmiary dorosłego mężczyzny i szybko został zabrany przez swojego ojca do Donnelaith, gdzie został odrzucony przez rodzinę. Zaopiekowali się nim Franciszkanie i wysłali do Włoch, gdzie został księdzem. Brat Ashlar pełnił swoją posługę, opiekując się kalekami, ubogimi i sierotami. Jednak szybko zauważył, że nie jest zwykłym człowiekiem, a ludzie poznają się na jego naturze. Odkrył także, że jego współżycie ze zwykłymi kobietami jest dla nich zabójcze. Ashlar wrócił do Szkocji za panowania Elżbiety I, przy okazji wplątując się w konflikt między katolikami i protestantami, którym przewodził John Knox. Jego siostra, Emaleth próbowała namówic go do ucieczki z jednym z zakonników z Talamasci, ale Ashlar zdecydował się zostać w Donnelaith i poprowadzic Pasterkę. Po mszy mieszkańcy doliny zmusili Ashlara do spłodzenia z karlicą kilku taltosów, które chcieli spalić żywcem nazajutrz, ale przeszkodziły im oddziały protestantów. Ashlar został wyrzucony przez witrażowe okno z kościoła i jak wielu jego pobratymców spalony na stosie.
Świadomość odzyskał dopiero w momencie, gdy blisko wiek później Zuzanna, wieśniaczka z Donnelaith przywołała go, nadając mu imię Lasher. Lasher zaczął służyć Zuzannie, ale nieopatrznie przyczynił się też do jej śmierci. Podobnie Lasher służył potomkom Zuzanny, którzy mieli moc zobaczenia go. Miał w tym jednak swój cel; pragnął się odrodzić i przyoblec z powrotem w ciało. Dlatego też przez stulecia popychał kolejnych członków rodziny Mayfairów do kazirodztwa, aby doprowadzić do narodzin czarownicy o niezwykłych genach, która pomoże mu przyjść na świat.
Udaje mu się to dopiero w końcu XX wieku. W noc Bożego Narodzenia 1989 roku Lasher opętał płód w łonie Rowan Mayfair i przyszedł na świat, a wspomagany mocą czarownicy od razu osiąga rozmiary dorosłego mężczyzny. Lasher próbuje zabić atakującego go Michaela i ucieka z Rowan, która staje się jego więźniem. Odwiedza Donnelaith i próbuje przypomnieć sobie swoja przeszłość, a także zapłodnić ponownie Rowan, aby stworzyć potomka- taltosa płci żeńskiej i odnowić jego gatunek. Lasher próbuje także mieć dzieci z innymi kobietami z rodziny Mayfairów, ale wszystkie te próby kończą się niepowodzeniem. W końcu udaje mu się zapłodnić Rowan, która rodzi córkę-taltosicę, Emaleth.
Lasher spotyka się z Michaelem i Talamascą i opowiada im swoją historię, aby zrozumieli, że nie kieruje nim zła wola, a tylko chęć życia i przetrwania. Michael nie daje się zwieść i zabija Lashera młotkiem, a następnie strąca go z dachu na to samo patio, na którym 50 lat wcześniej roztrzaskała sobie czaszkę Antha Mayfair. Lasher ginie, tym razem na dobre i Michael grzebie go pod dębem Deirdre w ogrodzie przy ulicy Pierwszej.Postać: Ash
Pełne imię: Ashlar(Ash) Templeton
Rok urodzenia: ok. 5000 p.n.e.
Rok śmierci: 2003
Małżonkowie: związany z Morrigan
Potomstwo: Oberon, Lorkyn, Miravelle, Silas i inni taltosowie
Powieści w których się pojawia:Taltos, Blood Canticle

Opis N-C-P: Strożytny prostaczek boży, oddający sie radosnej pląsaninie wokół kamiennych kręgów. W średniowieczu dopadł go fanatyzm religijny i banda nawiedzonych krasnali, współcześnie zajął się produkcją zabawek. Skrycie podkochiwał się w Rowan Mayfair, ale wolał uciec z córką Mony. Po latach udanego pożycia został wykiwany przez własne dzieci i skończył jako materiał do obróbki skrawaniem w laboratorium Rowan.

Skrócone C.V: Gatunek taltosów wykształcił się na wulkanicznej wyspie niedaleko Wysp Brytyjskich ok. 5000 lat temu. Ponieważ wyspa, która była ich domem, zatonęła w wyniku erupcji i trzęsienia ziemi, taltosowie wyemigrowali na tereny dzisiejszej Szkocji, gdzie natknęli się na ludzi, którzy byli w ich oczach gatunkiem gorszym. Wkrótce taltosowie podzielili się na różne plemiona, a na czele jednego z nich stanął Ash, który osiedlił się ze swoim ludem równinie Salisbury. Ich spokojna egzystencja była zakłócana od czasu do czasu przez pojawienie się najpierw Celtów, a później Rzymian. Żeby łatwiej egzystować pośród ludzi (taltosowie zbyt wyróżniali się wzrostem) plemię Asha przyjęło nazwę: Piktowie. Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa Ash nawrócił siebie i połowę plemienia; ci którzy sprzeciwli się temu spłonęli na stosie. Jednak pomiędzy chrześcijańskimi i pogańskimi taltosami wybuchły wojny, w wyniku których na ziemi ocalało jedynie 5 taltosów, którzy postanowili poświęcić swoje życie Bogu i zostać zakonnikami. Wśród nich był także Ashlar, który przetrwał w tradycji jako święty król, który przyjął chrześcijaństwo, jednak w późniejszych wiekach pamięć o nim zaginęła i wkrótce św. Ashlar stał się tylko legendą, nieuznawaną przez Kościół.
Ashlar w końcu opuścił Szkocję i wyruszył na wielowiekową tułaczkę po świecie, odkrywając, że jest jedynym ocalałym męskim taltosem. Ash osiedlił się w Nowym Yorku, gdzie został właścicielem dużej korporacji produkującej zabawki. W 1990 r. jego przyjaciel-karzeł, Samuel powiadomił go, że w Donnelaith widziano samca taltosa (był to oczywiście odrodzony Lasher). Ash przyjechał do Londynu, gdzie odkrył spisek Talamasci, autorstwa Stuarta Gordona i jego dwóch podopiecznych, którzy przetrzymywali ocalałą samicę taltosów- Tessę. Tymczasem Yuri Stefano skontaktował Asha z Rowan Mayfair i Michaelem. Ash porwał Stuarta, a ten zaprowadził jego oraz Rowan i Michaela, do zamku, w którym trzymał Tessę. Ashlar jednak zorientował się, że Tessa jest już za stara i nie może mieć dzieci; dowiedział się także o śmierci Lashera i Emaleth. Ash chciał zabić Stuarta za zamordowanie Aarona Lightnera, ale wyręczyła go w tym Rowan.
Ash zabrał Michaela i Rowan do Nowego Jorku, gdzie opowiedział im historię swojego życia i gatunku. Po wyjeździe Mayfairów, Ash wierzył, że jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku i nie ma szans na odrodzenie się taltosów. Jednak kiedy przyjechał do Nowego Orleanu, aby odwiedzić Mayfairów wyczuł obecność taltosicy Morrigan, córki Mony. Morrigan uciekała od Mayfairów, żeby żyć z Ashem. Razem uciekają na tropikalną wyspę, gdzie rodzą się ich dzieci. Jednak dochodzi do buntu wśród taltosów. Ash zostaje otruty przez swojego syna-zdrajcę, Silasa. Morrigan i Ash umierają, a ich zamrożone ciała zostają zabrane do Mayfair Medical.Postać: Emaleth
Rok urodzenia: 1990
Rok śmierci: 1990
Rodzice: Rowan Mayfair i Lasher
Powieści w których się pojawia: Lasher

Opis N-C-P: Fanatyczna wielbicielka mleka z kartoników i muzyki country. Naiwnie wierzyła w dobroć ludzką i się przeliczyła, kiedy to zarobiła kulkę w czółko od własnej matki. Razem ze swoim tatą, Lasherem użyźnia ziemię w ogródku Mayfairów.

Skrócone C.V: Emaleth był córką Rowan i Lashera. Już w łonie matki posiadała pamięć o przeszłości swojego gatunku; potrafiła także komunikować się z ojcem i matką. Jej tożsamość i umysł były doskonale rozwinięte. Dostała imię na pamiatkę przyrodniej siostry Lashera, która była wiedźmą i którą zabił jej własny ojciec w noc Bożego Narodzenia, przed 400 laty. Emaleth urodziła się w lesie, niedaleko granicy między Teksasem a Luizjaną. Po urodzeniu w kilka chwil stała się dojrzałą kobietą. Rowan, zanim zapadła w śpiączkę, przykazała Emaleth aby odnalazła w Nowym Orleanie Michaela. Emaleth włóczyła się, błądząc po okolicy.
Trafiła do rodziny kolorowych mieszkańców Luizjany, który dali jej ubranie, później zaś zwabiona muzyką dotarła do obskurnej knajpy, gdzie była wykorzystywana przez miejscowego 'rednecka', nie bardzo przejmując się tym, co ten z nią właściwie wyprawia. Kilka razy zachodziła w ciąże, które następnie roniła (człowiek nie może zapłodnić samicy taltosa), aż w końcu udało się jej dotrzeć do domu przy ulicy Pierwszej, gdzie znalazła pogrążaną w śpiączce Rowan.
Emaleth nakarmiła Rowan własnym mlekiem i tym samym wybudziła ze śpiączki. Jednak Rowan w ataku szału kazała Michaelowi zabić Emaleth, a gdy ten jej nie posłuchał chwyciła pistolet i zastrzeliła własną córkę. Poniewczasie żałowała tego czynu, a ciało Emaleth pochowała pod dębem Deirdre obok zwłok Lashera.Postać: Morrigan
Rok urodzenia: 1990
Rok śmierci: 2003
Rodzice: Mona Mayfair i Michael Curry
Małżonkowie: związana z Ashem
Potomstwo: Oberon, Lorkyn, Miravelle, Silas i inni taltosowie
Powieści w których się pojawia:Taltos, Blood Canticle

Opis N-C-P: Spłodzona dzięki intrydze niezmordowanego Juliena, szybko porzuciła rodzinkę i zwiała z seksownym taltosem, z którym ochoczo się rozmnażała. Niestety, jej synkowie także chcieli się z nią porozmnażac i w rezultacie Morrigan podzieliła marny los Asha, lądując w stanie zamrożonym w laboratorium Rowan.

Skrócone C.V: Morrigan urodziła się w wyniku połączenia się niezwykłych genów Mony i Michaela. Jej imię pochodzi od irlandzkiej bogini wojny. Morrigan, podobnie jak Emaleth miała pamięć o przeszłości i wiedzę o swoich rodzicach, potrafiła się także komunikować z Moną. Morrigan urodziła się na wpół zatopionym domu na plantacji Fontevrault, gdzie mieszkała kuzynka Mony-Mary Jane.
Morrigan po urodzeniu szuka w komputerze wiedzy o sobie jako potomku Mayfairów. Mona postanawia przekazać jej Legat i naszyjnik Mayfairów. Morrigan pragnie odnowienia plantacji Fontevreault i chce wrócić na ulicę Pierwszą mimo, że obawia się reakcji Michaela i Rowan. Rowan i Michael po spotkaniu z Ashem i wysłuchaniu historii taltosów, postanawiają przyjąć Morrgian do swojej rodziny.
Morrigan wyczuwa jednak na nich zapach samca taltosa i pragnie go odnaleźć, ale Rowan i Michael wybijają jej to z głowy. Jednak sam Ash przyjeżdża w odwiedziny do Mayfairów, do Nowego Orleanu i od razu wyczuwa obecność Morrigan. Ta, gdy tylko go zauważa, ucieka od Mayfairów i razem z Ashem uciekają na tropikalną wyspę, gdzie rodzą się ich dzieci. Jednak dochodzi do buntu wśród taltosów, Morrigan jest zapładniana przez własnych synów i traci siły. Dodatkowo ją i Asha podtruwa ich syn-zdrajca, Silas. Morrigan i Ash umierają, a ich zamrożone ciała zostają zabrane do Mayfair Medical.:: 13 wiedźm

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal