:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Jeśli ten okres historii filmu czegokolwiek nas nauczył, niech to będzie to: kino fantastyczne i kino grozy przemawia do przeciętnych i do ekscentryków, fantastyka i horror są zdolne do ucieleśnienia i odbicia bólu najpowszechniejszego i tego, którego najbardziej się obawiamy(...) Ambicje i potencjał tych gatunków są nieograniczone.
Anne Rice

Filmografia

O czym jest ten dział, chyba nie musimy wyjaśniać. Wszystko to co chcielibyście wiedzieć o filmach na podstawie powieści Anne Rice tylko boicie się zapytać? No właśnie, można się bać.

Każdy z szanujących się powieściopisarzy powinien mieć w swojej kolekcji przynajmniej jeden film oparty na motywach napisanej przez siebie książki.

Na podstawie powieści Anne Rice powstały cztery filmy (jak na razie): Wywiad z Wampirem - został nakręcony w 1994, choć jego historia zaczyna sie dużo, dużo wcześniej, Exit to Eden - (Ucieczka do Edenu) (1994) - głupiutka historia na podstawie erotyku Anne, Feast of All Saints (Biesiada Wszystkich Świętych) - obyczajowa saga opowiadająca o życiu, zwyczajach i etykiecie ludzi mieszkających w Nowym Orleanie XVIII/XIX wieku. Oraz Królowa Potępionych - ten ostatni miał swoją premierę 22 lutego 2002. Scenariusz został napisany na podstawie nie jednej, a dwóch Kronik: Wampira Lestata i Królowej Potępionych.

I na koniec coś z trochę z innej beczki, ale też znajdzie się w tym dziale. Otóż Sir Elton John i Bernie Taupin postanowili zaadaptować dla potrzeb scenicznych WZW i WL i tak oto powstał musicalLestat, który zakończył swój żywot na deskach Broadwayu, krótko po premierze. No cóż...

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal