:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Stworzenie musicalu tak czystego i tak zaangażowanego w stawianie wielkich pytań to każdorazowo policzek w twarz znudzonego świata.
Anne Rice

Lestat (musical) :: Filmografia

Czołówka


tytuł oryginalny: Lestat
data prapremiery: 17 grudzień 2005, San Francisco, The Curran Theatre
data premiery nowojorskiej: 25 kwietnia 2006, Broadway, Palace Theatre
reżyseria: Robert Jess Roth
libretto: Linda Woolverton
na podstawie: powieści Anne Rice
oprawa wizualna: David McKean
muzyka: Elton John
teksty piosenek: Bernie Taupin
scenografia: Derek McLane
kostiumy: Susan Hilferty
światła: Kenneth Posner
czas trwania: ok. 180 min.
strona oficjalna: http://www.lestat.com

Obsada

Lestat: Hugh Panaro
Nicholas: Roderick Hill
Louis: Jim Stanek
Marius: Michael Genet
Armand: Jack Noseworthy / Drew Sarich
Gabriela: Carolee Carmello
Claudia: Allison Fischer
Magnus: Joseph Dellger
oraz: Rachel Coloff, Nikki Renee Daniels, Colleen Fitzpatrick, Chris Peluso, Megan Reinking, Sarah Solie, Amy Sparrow, Will Swenson, Steve Wilson, Tommar Wilson


Treść

Lestat to bogata opowieść o człowieku, który ucieka od tyranii dręczącej go rodziny (hmmm raczej nudy i monotonii życia na wsi:)), tylko po to , żeby jego życie zostało mu odebrane. Wrzucony do uwodzicielskiego i zmysłowego świata nieśmiertelnych wampirów, Lestat próbuje pogodzić swoje wrodzone poczucie dobra z pierwotną potrzebą, która umożliwia mu egzystencję (jaka to potrzeba wiedzą wszyscy, którzy słyszeli cokolwiek o wampirach:-)).


Garść informacji od nas

Hmm... Jak już zdążyliście zauważyć Lestat musical nie jest filmem. To oczywiście sztuka teatralna, więc nie należy się spodziewać, że prędko( o ile w ogóle) uświadczymy Lestata na deksach naszych teatrów(no chyba, że wcześniej ktoś wpadnie na genialny pomysł sfilmowania musicalu...). Mimo wszystko postanowiliśmy umieścić go w dziale "Filmy".

Gdzie i jak można więc zobaczyć to przedstawienie? Oczywiście, jak podaliśmy, prapremiera przewidywana jest na grudzień 2005 roku i odbędzie się w San Francisco. Natomiast na deski Broadwayu(dla niezorientowanych- w Nowym Jorku)spektal ma trafić w 2006. Mamy też cichą nadzieję, że klipy audio i video będą jakoś dostępne na sieci, żebyśmy mogli wspólnie sobie "powąchać czym to pachnie".

Treściowo Lestat będzie łączył w sobie wątki z WZW i WL, czyli szykuje się nam mała powtórka z rozrywki, jeśli o WZW chodzi, ale domyślamy się, że chronologicznie sztuka rozpocznie się od wydarzeń przedstawionych w WL. Zawsze więc będzie można wyjść w połowie :-) (żartujemy haha).

Jak brać różoryżowa zapatruje się na ten projekt? hmm podchodzimy do tego sceptycznie(czytaj: wolelibyśmy porządną ekranizację). Co prawda Elton John i Bernie Taupin mają na koncie takie przeboje broadwayowskie jak Król Lew i Aida, a autorka scenariusza i reżyser pracowali przy Pięknej i bestii, to jednak martwi nas cokolwiek stylistyka w jakiej mogą być utrzymane piosenki i muzyka. Jakoś nie wyobrażamy sobie Lestata śpiewającego The Circle of life :):P, ale nie bądźmy pesymistami, być może twórcy nas mocno zaskoczą. Z zapowiedzi Eltona wynika , że Lestat ma być klasycznym musicalem w starym stylu, więc muzyka stylistycznie przypominać powinna Upiora w Operze Webbera, a nie jak wyobrażali sobie niektórzy, rock-operę.

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal