:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Multimedia :: Królowa Potępionych:: Filmografia

scenariusz

To, co Wam tutaj oferujemy, to tylko tzw: nieoficjalny scenariusz, niemniej jednak wiele z tego, co jest w nim zawarte, można zoabczyć na ekranie. Prawdopodobnie jest to scenariusz "ze scenami wyciętymi z filmu",a więc "rarytas".

:: wersja angielska nieoficjalna [zip]
:: Wersja angielska oficjalna na IMSDb

muzyka

Autorami muzyki do filmu jest Richard Gibbs i Jonathan Davis - wokalista KORN. Głos Davisa usłyszymy w filmie jako głos samego Wampira Lestata. Niestety na płycie zaserwowano nam te same utwory w wykonaniu gwiazd gościnnie zaproszonych do współpracy nad płytą, min. Marilyna Mansona (Redeemer). Jak się dowiedzieliśmy taki stan rzeczy spowodowany był jakimiś sankcjami prawnymi (prawa autorskie czy coś w tym stylu). Jonathan byl także autorem piosenek dla, że tak powiem, "Satan's Night Out".

Ścieżka dzwiękowa (oprócz utworów) jest kombinacją wielu etnicznych elementów. Gibbs&Davis zafundowali nam wschodnio-europejsko-undergrundowo-amerykanski misz-masz. Złośliwi twierdzą, że to jedyny warty uwagi element filmu. Natomiast fani Korna, utrzymują, że jest to zdecydowanie "blade" oblicze ich ukochanego zespołu.

Ważnym elementem ścieżki jak i muzyki są przede wszystkim skrzypce. Jednak wielu z "Różoryżowców" nie może oprzeć się wrażeniu, że niektóre fragmenty jego muzyki, już gdzieś słyszeli...

Ścieżka z filmu została wydana osobno, gdyż studio (WB) nie do końca było pewne czy wydanie CD bedzie opłacalne. Duży wpływ na decyzję Warnera miały zabiegi samego twórcy - Gibbsa oraz całej armi fanów filmu i Anne Rice z pewnej już niestniejącej strony (www.queenofthedamned.co.uk), którzy to zebrali podpisy pod wirtualną petycję (Cor także ją podpisała), poczym wysłali ją do studia.Vampvan i Debs (autorki strony) znalazły się na liście długich podziękowań płyty.


soundtrack

Lista utworów soundtracka

Tytuły pogrubione oznaczają , że można ściągnąć plik. Wszystkie pliki muzyczne są zzipowane i w formacie mp3, i są to jedynie próbki utworów!

1. Not Meant For Me: Wayne Static of Static*
2. Forsaken: David Draiman of Disturbed* [zip. 1.11 MB]
3. System: Chester Bennington of Linkin Park*
4. Change: Deftones
5. Redeemer: Marilyn Manson* [zip. 820 KB]
6. Dead Cell: Papa Roach
7. Penetrate: Godhead
8. Slept So Long: Jay Gordon of Orgy* [zip. 1.16 MB]
9. Down with the Sickness: Disturbed
10. Cold: Static X
11. Headstrong: Earshot
12. Body Crumbles: Dry Cell
13. Excess: Tricky
14. Before I'm Dead: Kidney Thieves
*Utwory 1, 2, 3, 5 i 8 śpiewa w filmie Jonathan Davis (KORN).

Lista utworów ścieżki
1. Queen Of The Damned
2. Jesse's Dream
3. On The Beach [408 KB]
4. Secret Passage
5. Air Lestat
6. A Walk In The Park
7. Maharet
8. Prodigal Sun
9. The Queen Is Dead
10. Long Live Jesse


teksty piosenek


:: Forsaken
:: Not Meant for Me
:: Redeemer
:: Slept so Long
:: System


Zwiastuny


:: zwiastun UK- 15.3 MB (quicktime)
:: zwiastun USA- 5.3 MB (quicktime,zip)
:: zwiastun USA- 22MB (quicktime)


Teasery

Co to są te teasery? Teasery (z angielskiego "to tease"; dręczyć, droczyć się) to klipy filmowe, zwykle fragmenty filmu - najczęściej te najlepsze, które mają na celu zachęcić widza do uszczuplenia portfela tj, pojścia do kina na ów film.

t i z e r y
:: teaser 1
:: teaser 2
:: teaser 3
:: teaser 4
:: teaser 5
:: teaser 6
:: teaser 7
:: teaser 8
:: teaser 9
:: teaser 10


Teledyski Lestata

Na potrzeby filmu zostały nagrane trzy teledyski, które stanowią integralną cześć filmu. Są to videoklipy zespołu "The Vampire Lestat"- grupy jaką formuje Lestat. W filmie mamy okazje zobaczyć może z kilka sekund, za to wszystkie trzy zostały zamieszczone jako dodatki na dvd.

:: Forsaken
:: Redeemer
:: System


Cytaty


:: cytaty z filmudesign :: Madame Kadamon, Ereszkigal