:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Chrześcijańskie

Chrystus Pan: Wyjście z Egiptu

tytuł oryginalny: Christ the Lord: Out of Egypt
rok wydania: 2005
polskie wydanie: 2007
stron: 390
tłumaczenie: Aleksander Gomola
wydawnictwo: Rebis


opis N-C-P: TO JEST POWAŻNA KSIĄŻKA!

treść: Znana z Ewangelii historia Jezusa, który w wyniku prześladowań za Heroda uciekł z rodziną do Egiptu. Powieść rozpoczyna się w czasach, gdy Jezus ma 7 lat i mieszka z rodziną w egipskiej Aleksandrii. Pewne niezwykłe zdarzenia w jego życiu, jak ożywienie glinianych gołębi czy wskrzeszenie przypadkiem zabitego chłopca, który się nad nim znęcał, sprawiają, że Jezus zaczyna podejrzewać, iż rodzice ukrywają przed nim tajemnicę, dotyczącą jego narodzin.
Józefowi we śnie zjawia się anioł i nakazuje powrót do Palestyny, a cuda, czynione przez małego Jezusa podczas tej wędrówki, zmuszają rodziców do wyjawienia mu prawdy o jego boskim pochodzeniu. Tymczasem w Jerozolimie trwają zamieszki, jakie wybuchły po śmierci Heroda...Chrystus Pan: Droga do Kany

tytuł oryginalny: Christ the Lord: The Road to Cana
rok wydania: 2008
polskie wydanie: 2009
stron: 292
tłumaczenie: Aleksander Gomola
wydawnictwo: Rebis


opis N-C-P: TO JEST JESZCZE BARDZIEJ POWAŻNA KSIĄŻKA!

treść: Dalsza część 'przygód' Chrystusa (teraz nazywanego Jeszuą) w wykonaniu Anne. Akcja obejmuje ostatnią zimę przed chrztem Syna Bożego, post, medytacje, pojedynek z Szatanem na pustyni, sercowe porywy w stosunku do pięknej kuzynki, a kończy się pamiętnym cudem zamiany wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej.
Dobre streszczenie w kilku wersjach znajdziecie w Ewangeliach.Pokuta

tytuł oryginalny: Songs of the Seraphim: Angel Time
rok wydania: 2009
polskie wydanie: 2011
stron: ?
tłumaczenie: Grażyna Smosna
wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte


opis N-C-P: Niebiosa odpowiedziały na krzyk chóru serafinow i nam też chce się wyć.

treść: Toby O'Dare jest zabójcą na zlecenie, wykonującym swoją brudną robotę dla mafijnego podziemia. Nagle w jego pełen koszmarów i samotności świat wkracza tajemnicza istota - serafin, który oferuje mu możliwość odkupienia duszy, poprzez ratowanie ludzkiego życia. O'Dare, który dawno temu chciał zostać księdzem, podejmuje to wyzwanie. Zostaje przeniesiony w czasie do XIII wiecznej Anglii, gdzie zaczynają się pogromy ludności żydowskiej, w związku ze sprawą zaginięć chrześcijańskich dzieci i oskarżeniami Żydów o krwawe rytuały.

Kuszenie

tytuł oryginalny: Songs of the Seraphim: Of Love and Evil
rok wydania: 2009
polskie wydanie: 2011
stron:?
tłumaczenie: Grażyna Smosna
wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte


opis N-C-P: Niebiosa odpowiedziały na krzyk chóru serafinow i nam też chce się wyć.

treść: Toby O’Dare wyrusza z kolejną misją zleconą przez anioła. Tym razem przenosi się do fascynującego świata Rzymu epoki renesansu. Musi także zmierzyć się z trawiącymi go wątpliwościami i palącym pożądaniem.
Przejmująca opowieść o trudnych wyborach, zgubnej namiętności i walce z demonami!

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal