Historia Strony

Strona Anne Rice Ryżowe Pola (niegdyś znana jako annerice.hg.pl) pierwszy raz ukazała się w internecie 3 grudnia 1999 roku jako Anne Rice po polsku. Były to zamierzchłe czasy, w których internet w Polsce dopiero się rozwijał, o Anne Rice mało kto słyszał, jej książek nie można było nigdzie dostać, a jedyne informacje na ten temat w sieci były w języku angielskim. Ogólnie panowała bieda. Wówczas pojawił się jeden człowiek, samotny biały żagiel na interenetowych polskich wodach, który postanowił to zmienić. Eloa vel Unicornis, bo o nim mowa, wykorzystał swoją pasję, dobrą znajomość angielskiego i html, i tak oto stworzył pierwszą stronę o Rice po polsku. Zawierała ona przede wszystkim biografię autorki, bibliografię, FAQ, przetłumaczone artykuły dotyczące filmu Wywiad z wampirem, trochę multimediów i najnowsze newsy.

Tymczasem, w (nie)dalekim mieście, wieloletnia miłosniczka Kronik, z powołania zaś anglistka, fotograf, grafik i historyk sztuki, Corbeau, natrafiła na stronę Unicornisa i zapragnęła ją współtworzyć, a przy okazji upiększyć. Tak też wkrótce ona i Unicornis zaczęli ze sobą korespondować.

Pod koniec stycznia 2002 roku, kiedy to Hoga radośnie powiadomiła swoich użytkowników o wprowadzeniu opłat za konta, Corbeau wpadła na genialny pomysł, żeby połączyć wspólnie siły i założyć spółkę.
Innym powodem, dla którego połączyliśmy wtedy siły, była kwestia aktualizacji.
Unicornis nie zawsze mógł być dla Was na bieżąco z nowościami, więc istnienie więcej niż jednego z webmasterów okazało się być bardzo pomocne.

Z końcem 2002 roku Unicornis powiadomił nas, że nie będzie dłużej współpracował przy tworzeniu tej strony. Tak więc strona annerice.hg.pl od 2003 prawnie należy do Corbeau, przeprowadziła się także na nowy serwer i zmieniła adres na annerice.amizan.org.

Szybko jednak okazało się, że nec Hercules contra... Anne Rice, i że do roboty trzeba zaprząc trochę więcej ludzi. Na szczęście dopisał fandom zgrupowany na forum, powstałym przy stronie. Ponieważ od 2004 roku strona była praktycznie nieaktualizowana, dlatego pasjonatki kina, literatury i sztuki: Eri i Madame Kadamon, od dawna współpracujące zakulisowo ze stroną, postanowiły na ochotnika wspomóc Corbeau w tym wspaniałym, acz pracochłonnym dziele.

Począwszy od 2005 Eri i Kadi dokonały gigantycznej renowacji strony, zreorganizowały działy, wypełniły luki i stworzyły nową oprawę graficzną. Strona wyraźnie zwielokrotniła swoją objetość o teksty i grafikę, stopniowo stając się największą, najbardziej kompletną i (nie bójmy sie tego powiedzieć głośno) najlepszą stroną poświęconą Anne Rice, jaką można obecnie znaleźć nie tylko wśród polskich, ale także zagranicznych stron internetowych.

W tym szlachetnym, acz pracochłonnym dziele, wspierali i wspierają nas: Art_man, twórca strony poświęconej wampirom w kulturze, Eufrozyne, Lillyan i Dead Star, a Corbeau dalej gości nas na swoim serwerze, choć nie uczestniczy już aktywnie w pracach nad stroną.

W grudniu 2009 roku strona kończy 10 lat. Jak na internet jest to naprawde piękny wiek. Życzymy sobie i Wam, naszym Czytelnikom, by przetrwała i wzbogacała sie dalej, dostarczała Wam informacji, wszelkich intelektualnych i estetycznych wrażeń, skłaniała do refleksji i zadumy, a także bawiła i rozpraszała nudę, mimo wszelkich przeciwności.Galeria starych Layoutów


Layout 2003-2005 © Corbeau
Layout 07.2005-07.2007 © Madame_Kadamon & Eri
Layout kwiecień 2006 - listopad 2006 © Madame_Kadamon & Eri
Layout grudzień 2006 - lipiec 2007 © Madame_Kadamon & Eri
Layout sierpień 2007 - maj 2010 © Madame_Kadamon & Eri