Merrick: cytaty

Przybyła do nas jako młoda dziewczyna, zbłąkana spadkobierczyni klanu Mayfairów, z afroamerykańskiej gałęzi tej rodziny; wywodziła się od białych czarownic, o których prawie nic nie wiedziała, oktaronka niesłychanej urody, bose dziecko, które przywędrowało do Domu Zakonnego w Luizjanie i powiedziało:
- Słyszałam o was. Potrzebuję was. Widzę różne rzeczy. Potrafię rozmawiać z umarłymi.

[David o Merrick - Merrick]Davidzie, to dziecko jest czarownicą. Myślisz, że często szafuję podobnymi słowami? Zapomnij o jej nazwisku i wszystkim, co wiemy o tej rodzinie. To jest coś, co zaskoczyłoby nawet naszych Mayfairów, choć jeśli uda mi się postawić na swoim, to nigdy nie dowiedzą się o istnieniu tego dziecka. Davidzie, ona potrafi przyzywać duchy. Otwórz Biblię na Księdze Samuela. To jest Czarownica z Endor. A ty zachowujesz się jak zirytowany duch Samuela, którego czarownica przebudziła ze snu

[Aaron o Merrick - Merrick]- Nie przywykłam, by ludzie mi wierzyli - odezwała się. - Lecz przywykłam, że ich przerażam.

[Merrick o sobie samej - Merrick]Kiedy piła, poddawała się filozoficznym rozważaniom, wiele śpiewała, tańczyła i pisała oraz żądała, aby zostawić ją w samotności. Jeśli nikt nie wszedł jej w paradę, wszystko było w porządku. Jedna sprzeczka mogła wywołać histerię, wymioty, dezorientację i próby odzyskania trzeźwości za wszelką cenę, a na koniec wielkie poczucie winy. To się jednak zdarzało bardzo rzadko. Najczęściej po prostu piła przez tydzień i nikt jej nie przeszkadzał.

[Merrick i jej nałogi - Merrick]- Namalowałeś jej portret gorącymi barwami i w pięknych szczegółach - odrzekł. - Nie wydaje ci się, że ona zna mój ból? Nie sądzisz, że wyczuje go przy naszym spotkaniu? - Zawahał się, po czym kontynuował: - Nie będzie chciała dzielić naszej egzystencji. Dlaczego miałaby tego chcieć, skoro potrafi ukazywać się innym, kiedy potrafi spojrzeć przez jadeitową maskę i zobaczyć ducha swej siostry? Ze wszystkiego, co powiedziałeś, wnoszę, że może wcale nie będzie jej się tak spieszyć, żeby oddać na zawsze widok piasku egipskiej pustyni w samo południe.

[Louis o Merrick - Merrick]Duma zawsze jest podstawowym grzechem tych, którzy pozostają w Talamasce. Wierzymy, że byliśmy świadkami cudów. Wierzymy, że potrafimy czynić cuda. Zapominamy, że nic nie wiemy. Zapominamy, że może nie ma nic, co moglibyśmy odkryć.

[Merrick do Louisa - Merrick]