:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Aktualności

dodała: Eri
13.01.2015
Witajcie w Nowym Roku, z tej okazji garść niusów ryżowych i większe literackie teksty na naszej stronie.

Prince Lestat zaliczony
Trzy z nas tj. Eri, Cor i Lilka, gnane pędem ku autodestrukcji lub zwyczajnie głupią ciekawością przeczytały owo cudo, którym Anne Rice sygnuje swój powrót do literatury wampirycznej. Z jakim rezultatem? Ano czytajcie sami, ale jedno jest pewne - Działo się! Działo sie na tyle, że lojalnie ostrzegamy przed spoilerami, które mogą skutecznie popsuć Wam niespodzianki, jakie naszykowała Anne Rice.
Niniejszym zapraszamy do lektury recenzji i esejów krytycznych:
1. recenzja by Eri - recenzja jest wolna od spoilerów.
2. esej krytyczny od Lillyan - tekst jest naszpikowany 'psujami', więc uważajcie jeżeli nie chcecie dogłębnie poznawać treści.
3. esej krytyczny Corbeau na Amazonie - także nie wolny od spoilerów, wnikliwa analiza problematyki ostatniej Kroniki w języku angielskim na poziomie co najmniej średniozaawansowanym.

Królewna w Krwawym Raju, czyli...
Anne Rice nie przestaje nas zaskawiać. Wiadomo było, że po sukcesie Prince'a (tak, najnowsza Kronika JEST zdecydowanie bestsellerem, jakiego dawno pani Rice nie miała) autorka idzie za ciosem i szykuje na przyszły rok kolejny tom zatytułowany Blood Paradise. Nie wiadomo jeszcze o czym to będzie, my stawiamy na wspólne kolędowanie (ale z nas złośliwcy! :). Ale tego żeśmy się w najśmielszych snach nie spodziewali: Królewny. Różyczki. Tak, tego pornosa sprzed dobrych 25 lat. Zatem już w kwietniu tego roku czeka nas powrót koników, chłostanych tyłków i całej kupy erotycznych akcesoriów. Cieszycie się? Ha ha!
Okładka wspomnianej książki, tytuł: Beauty's Kingdom:Filmy
W sierpniu zeszłego roku gruchnęła wiadmość, że wytwórnia Universal Pictures zakupiła prawa do Ekranizacji Kronik Wampirów, a także do scenariusza Opowieści o Złodzieju Ciał, autorstwa Christophera Rice'a - syna pisarki. Co z tego wynika? Ano dużo i niewiele na razie. Jest to otwarta furtka do ewentualnych adaptacji i zdecydowany krok naprzód po latach posuchy w tym temacie. Jednocześnie od tego czasu nie pojawiły się żadne znaczące wieści co do konkretnych projektów. Pozostaje nam więc czekać.
nius z filmwebuSpotkanie w Krakowie
Na koniec mały prywatny nius od nas. Otóż w listopadzie 2014 Corbeau odwiedziła Kraków. Z tej okazji Różoryżowcy w liczbie sztuk 4 (Cor, Lilka, Eri i Art) spotkali sie w pubie 'Królicze Oczy' na Kazimierzu. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie na żywo po wielu latach interentowej znajomości. Lepiej późno niż później :). 2 foty z eventu jako bonus:
od lewej : Art, Cor, Lillyan oraz Art, Eri, Lillyan
dodała: Eri
26.07.2014
Witamy.
Patrząc na datę poprzedniego wpisu, dochodzi się do wniosków, że aktualizujemy z zadziwiającą, co dwuletnią regularnością :))
Tłumaczyć się nie można brakiem czasu, raczej jest to ewidentny brak 'serca' do tworów i utworów szanownej autorki na przestrzeni ostatnich lat. Do tego dochodzi oczywisty zastój okołoliteracki,- czytaj: żadnych nowych filmów o wampirach ze stajni Rice nie ma się co spodziewać.
Ostatnio jednak trochę się wydarzyło. Jest to na tyle 'trochę', że postanowiliśmy parę ciekawych niusów wrzucić. Na początek wiadomość roku:

Prince Lestat is back
Od 2 lat było wiadomo że Anne Rice coś knuje. Jak niektórzy słusznie przewidywali knuła powrót Lestata. I faktycznie już w październiku spodziewajmy się kolejnej odsłony przygód naszego ulubionego Ryżowego antybohatera.
Co zapowiada wydawca? Ano dość enigmatycznie opisuje o czym opiewa najnowsza powieść Rice: link - czytajcie sami pomiędzy wierszami.
Z wypowiedzi samej autorki wynika, że konstrukcja książki ma nawiązywać do Królowej Potępionych, a zatem jeśli Wam się podobała 3 część Kronik to istnieje szansa, że Prince Lestat (tak, taki jest tytuł; tak, jest idiotyczny; tak, nie podoba się nam stanowczo) to może być coś w rodzaju kontynuacji-nawiązania. Jednocześnie autorka odcina się od tzw. crossoverów z trylogią Czarownic. Czyli żadnych Mayfairów w nowej książce o Lestacie nie będzie. I dobrze.
Czego się spodziewamy? Corbeau jest podekscytowana, Eri mówi, że będzie chała. Ale generalnie skoczyło nam 'ryżowe' ciśnienie w skostniałych raczej zezwłokach. A teraz bonusik czyli okładki: minimalistyczna i kompletnie nijaka wersja amerykańska kontra...najprawdziwszy Prince na okładce brytyjskiej :)) Chociaż osobiście mamy ochotę pochichotać odrobinę patrząc na tę drugą, to parę osób poczuło się zadowolonych. Wybór należy do Was, a może po prostu lepiej poczekać na polską wersję?Filmowo
- Nie będzie żadnej nowej ekranizacji Kronik. Potwierdza to tym samym smutną prawdę, że nad adaptacjami powieści wampirzych Rice wisi Fatum. A nawet jeśli już do filmu dojdzie to okupione jest to tragiczną śmiercią kogoś z ekipy (czyżby Hollywood było aż tak przesądne, czy po prostu Rice się nie sprzeda).
Będzie natomiast ekranizacja Christ the Lord- out of Egypt, a zapowiadana jest na Wielkanoc 2015. Szczerze? Kogo to obchodzi? No powiedzcie sami. Ale dla porządku dajemy link do niusa: link
- Film Wywiad z Wampirem kończy 20 lat! Dżisas...mówiąc szczerze łza kapie z ócz naszych, że to taki szmat czasu. Z tej okazji czeka nas 'jubileuszowe' wydanie filmu na blu- ray i tu trafił nas mały szlag. Żadnych fajnych nowych dodatków, żadnych niewykorzystanych scen, żadnej wersji reżyserskiej! Nic, po prostu podpicowany tylko lekko i odkurzony film, więc szarpnąć się kasą nań, naszym zdaniem, nie warto. Do tego ta straszna okładka gdzie jakiś fotoszopista-amator uczynił krzywdę Tomowi Cruise'owi: link
Wkurzeni jesteśmy, ale w nagrodę pocieszenia dajemy trochę nowych zdjęć z niewykorzystanych ujęć w filmie i zza kulis. Tak na łez otarcie i przypomnienie, że WZW wielkim dziełem kinematografii jest. Amen.

Na Stronie
- uaktualniliśmy strony z książkami, dodając polskie wersje okładek i opis 'wilczej' dylogii
- w Kronikach pojawia się zapowiedź Prince'a... i recenzja Krwawego Kantyka by Eufrozyne
- dodaliśmy nowe fotki z filmu Wywiad z Wampirem :)
- parę skanów z mangi-komiksu Claudia's Story
- nowe fanarty by Eri- tym razem są to ryżowe jajka, malowane jako prezent dla Corbeau i Eufrozyne (dziewczyny są zachwycone)


I to by było na tyle ludziska. W związku z nadchodzącą premierą 'Księciunia' zapewne aktualizacje będą miały miejsce ciut częściej, a także możecie liczyć na jakieś recenzje owego 'cuda'. Trzymajcie się i do napisania-poczytania :)

P.S. Ponieważ data 26 Lipca zobowiązuje, więc przy okazji wszystkim Ankom, a jest ich wśród Różoryżowców niemało, i samej Anne Rice, wszystkiego 'naj' i jakby to powiedział Asterixowy Cezar: 'Ave, Ja!' :)*

dodała: Eri
16.06.2012
Witamy po dłuższej przewie, spowodowanej zastojem w Ryżowym Świecie i ogólnym nic-nie-dzianiem się. Przez ten czas...uhaha to już prawie 2 lata :), trochę nowości zdołałao się uzbierać, więc jest o czym pisać. No to jedziemy z tym ryżowym koksem:

Nowości wydawnicze
- Jak już pewnie wiecie (albo i nie wiecie) na polskim rynku wydawniczym ukazały się dwie nowe powieści Anne: Pokuta i Kuszenie. Przyznam się, że zbaraniałam widząc je w zapowiedziach i zastanawiałam się dłuższą chwilę czy coś mnie ominęło, szukając rozpaczliwie w pamięci jakiejkolwiek powieść Rice o tytule 'Pokuta' lub podobnym. Przeczytawszy opis uspokoiłam się wnet, a teraz składam gratulacje na ręce wydawnictwa Otwarte za wyobraźnię i innowacyjne podejście do tłumaczonego tytułu. Zatem 'Pokuta' owa to nic innego jak 1 część sagi z cyklu 'Songs of the Seraphim' czyli Angel Time. 'Kuszenie' to oczywiście 2 część czyli Of Love and Evil. Trzeba jednak wydawnictwu oddać to, że podobają mi się nawet minimalistyczne okładki :)
- wreszcie ukazały się na polskim rynku 2 Ancyne powieści z gatunku osobnych czyli Uczta Wszystkich Świętych, a także erotyk Belinda- Wznowienia w Polsce mamy aż 2: Rebis wznowił Krzyk w Niebiosa, bardzo dobrą książkę o kastratach, którą gorąco polecam i Mumię czyli koleją księgę o nieśmiertelnych istotach innych niż wampiry ;). Natomiast nadal nie wiem, co ze wznowieniem planowanym Skrzypiec. Wznowienie miało być w 2010 roku, w tej chwili data przesunęła się na rok 2012, ostała mi się jeno projektowana okładka.
- Anne nie była chyba zbyt zadowolona ze sprzedaży swoich ostatnich 'chrześcijańskich' powieści. Co do cyklu o życiu Jezusa Chrystusa, wydaje się, że zarzuciła temat, twierdząc, że nie będzie w stanie w odpowiedni sposób oddać/ opisać jego dlaszych dokonań, nauki i mistycznej śmierci. W sumie nie mogę powiedzieć żebym żałowała. Pieśni Serafinów też chyba nie znalazły sobie wiernych fanów.
Rice postanowiła zatem dać ludziom to, czego w sumie od niej się oczekuje: kolejnej 'mrocznej' powieści o 'trochę innych niż zwykli' ludziach: wampirach, demonach, mumiach i innym tatałajstwie z Riceowego menu. Tym razem Anne postawiła na wilkołaki, które ostatnio znów są w modzie dzięki Czystym krwiom, Zmierzchom, Pamiętnikom Wampirów i takich tam.

Światło pełni księżyca ujrzał więc w tym roku The Wolf Gift (skąd ja to znam?). Z opisu wynika , że jest to dziwna mieszanka starego oldskulowego Wolfmana i filmu Wilk z Jackiem Nicholsonem. Szczegóły ujawnię gdy w końu to przeczytam. Na razie oryginał leży u mnie odłogiem i czeka na zmiłowanie.
Rebis tymczasem zapowiada wydanie Daru Wilka planowane na ten rok.

Na Stronie
- Dział Komiksów - dodałam 3 nowe komiksowe pozycje wydane w zeszłym i tym roku, są to 2 nowele graficzne: Sługa Kości i Female Force: Anne Rice czyli biografia komiksowa Anne. W sekcji z mangami mamy zapowiedź: Interview with the Vampire: Claudia's Story, która ma być wydana w Stanach jesienią tego roku.

- Zaktualizowałam dział ksiązkowy: Inne, Erotyki i Chrześcijańskie, dodając nowo wydane i wznowione tytuły.Ze świata Filmu
- znowu zelektryzowano nas wiadomością o adaptaji powieści Rice z cyklu Kronik wampirów. Tym razem miałby to być Złodziej Ciał. Prawa do Ekranizacji zostały już kupione. A oto co Rice napisała o tym na swoim facebooku:

'Imagine, Brian Grazer and Ron Howard's company, has optioned the motion picture rights to The Tale of the Body Thief. The Tale of the Body Thief is the fourth novel in the Vampire Chronicles and focuses on the vampire Lestat. '

tu także link do niusa: Hollywood Reporter

Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych nowych wiadomości, co z tym i innymi projektami, nie wiadomo także kto miałby grać naszych ulubionych bohaterów. Jeżeli wybuchnie jakaś bomba nie omieszkamy o niej napisać ;))

To tyle, spotykamy się w mam nadzieję nieodległej przyszłości.dodała: Eri
21.11.2010
Pożegnanie jesieni i kilka nowości ze świata Ryżu

Nowości wydawnicze
- Pod koniec listopada ukaże się nowa powieść Rice z cyklu Songs of the Seraphim; Of Love and Evil

- Kolejne wznowienie na polskim rynku, powieści Ucieczka do Edenu

- Sługa kości już w sklepach, czekamy na Skrzypce

- okładki:Na Stronie
- Słowo na Niedzielę - wywiad z Anne z 31.10.2010, a w nim trochę o wampirach, trochę o Zmierzchu, trochę o zombie...

- Eufrozyne zmęczyła Posiadłość Blackwood - oto efekty

- w dziale Wampirze osobistości dodałam nowego wampira razem z obrazkiem i dossier - powitajmy Eudoksję!

Do następnego razu!

dodała: Eri
19.07.2010
Lato nas rozleniwia, ale nie na tyle, byśmy zaniedbali Ryżowe Pola. Letni czas sprzyja wakacjom i romansom wszelakim, tak też troche ogniście u nas będzie, bowiem Różyczka kontratakuje.

Nowości wydawnicze
Tajemnicze, jak sama nazwa wskazuje, wydawnictwo 'Mistery', zrobiło nam niezłego psikusa i wydaje całą trylogię Śpiącej Królewny. Przypomnijmy, że trylogia tej baśni softporno ukazała się na naszym rynku najpierw za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka w latach 2001-2002. Obecnie mamy jej wznowienie w nowej szacie graficznej. Radujmy się!:Na stronach Esensji wypatrzyliśmy zapowiedzi kolejnych dzieł Anne. Tym razem są to: Skrzypce i Sługa Kości. Oba zapowiadane na ten rok. Niestety na stronie Rebisu nic na ten temat nie uświadczyłam, ale są okładki, a to już coś:
Na Stronie
- Wielki remanent w dziale komiksów. Nastąpiła reorganizacja strony z oficjalnymi komiksami na podstawie powieści Anne. Teraz oprócz okładek, macie także portreciki najważniejszych bohaterów, oraz skany przykładowych plansz w dużych rozmiarach do poczytania i pooglądania. Poprzednie skany pochodziły z cudzych stron, były marnej jakości i okrojone. Teraz, dzięki uprzejmości naszej Drogiej Koleżanki Lillyan, macie w nie lepszy wgląd. Strona z komiksami nieoficjalnymi też przejdzie małą metamorfozę, ale to na raz następny.

- W dziale książkowym, nowe opisy wydawnicze Różyczek i recenzja Krwi i Złota Eufrozyne.

Do następnego razu!

dodała: Eri
23.05.2010
'Uprzejmie melduję, że znowu jestem', jakby to powiedział dzielny wojak, Szwejk. Tak i my jesteśmy znowu, tym razem po sporym liftingu strony.

Jak zauważyliście nieznacznie zmieniliśmy layout. Brak czasu, wrodzone lenistwo i ogólne rozczarowanie dotychczasowymi wysiłkami, sprawiły, że odechciało nam się robić większych rewolucji na stronie, więc jeśli o wygląd, kodowanie i rozdzielczość chodzi, zostaje mniej więcej po staremu.

Zmieniła się natomiast i to bardzo, nawigacja. Mamy nadzieję, że jest w miarę prosta i logiczna, ale na wszelki wypadek objaśniamy: główne działy naszej strony znajdują sie w menu poziomym u góry strony. Rozdziały zaś i podrozdziały po lewej stronie w menu pionowym.

Linki ze strony głównej z menu otwierają się na osobnych kartach. Są to wszelkie rzeczy związane z funkcjonowaniem i historią strony.

Trochę zmieniliśmy organizację działu książkowego- pojawiły sie dwie nowe strony, a na nich wyodrębnione Ancyne erotyki i powieści spod znaku Ducha Świętego.

Dział Wampiry przeszedł natomiast zupełną metamorfozę jeśli chodzi o dossier postaci. Wszyscy bohaterowie są ułożeni na jednej stronie, w kolejności alfabetycznej (poza klanami), więc łatwiej ich będzie niezorientowanym w historycznym galimatiasie odnaleźć tylko po imionach.
Po kliknięciu na portret wampira lub na link do profilu otworzy się piękne dossier na nowej karcie, a tam wszystko, co już znacie, a nawet więcej: więcej obrazków i cytatów. Mamy nadzieję, że ten system znacznie ułatwi przeglądanie, a w przyszłości pozwoli na szybsze i łatwiejsze dodawanie nowych postaci.

Jeśli macie jakieś uwagi, propozycje innych rozwiązań, to czekamy na nie i być może weźmiemy pod uwagę. Podobnie w przyszłości zorganizujemy dział o Wiedźmach, na razie zostaje po staremu.

I to chyba tyle jeśli chodzi o reorganizację naszego portalu i pamiętajcie, nie bójcie się o nic pytać, jeśli czegoś nie będziecie umieli znaleźć, no! :)

A teraz ad rem, czyli co się do tej pory wydarzyło.

Co u Anki?
Anne prężnie ostatnio działa w internecie. Udziela się między innymi na Facebooku i Youtube, oraz założyła dla swoich fanów ning. Wszystkie linki do tych stron znajdziecie w Linkowni. Anne wydała także Angel Time, Master of The Rampling Gate w formie videobooka, którego zwiastun możecie zobaczyć TU, oraz na 30 listopada tego roku zapowiada wydanie kolejnej książki z serii Songs of the Seraphim: Of Love and Evil


W Stanach ukaże się w czerwcu komiks biograficzny poświęcony Anne z cyklu Female Force TU możecie zobaczyć przykładowe plansze.
Na Stronie
- W dziale książkowym Eufrozyne znęca sie nad Merrick, pojawiły się także cytaty z Krwawego kantyka i, co za tym idzie, te charakteryzujące Lestata. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy paru złośliwości w ramach wstępniaka nie dorzucili. :D - W dziale filmowym zapowiadana dawno temu moja recenzja Biesiady Wszystkich Świętych. - Dodaliśmy dwa nowe teksty w Słowie na niedzielę: wywiad z Anne dotyczący Angel Time i tekst z jej strony o filmach nakręconych (lub nie nakręconych) na podstawie jej powieści.
- Corbeau napisała świetny esej, który pięknie podsumowuje ostatnią działalność Anne i zawiera wiele ciekawych spostrzeżeń. Tekst w języku angielskim. Link do strony oryginalnej : On Anne Rice, writing and messianism...
- Z cudzych stron polecamy także pracę naukową Sylwii Włodygi : Wampir w 'Kronikach wampirów' Anne Rice
Linki do obu tych tekstów na stałe w Czytelni.

dodała: Eri
15.08.2009
Witamy po dłuższej przerwie. Lato zmierza ku końcowi, świat oszalał na punkcie wampirów wszelkiego rodzaju, tylko w światku Anne Rice pozornie nic się nie dzieje. Coś jednak udało nam się dla Was wynaleźć.

Nowości wydawnicze
- Rebis, zgodnie z obietnicą przygotowuje się do wypuszczenia na rynek wznowionej sagi o Czarownicach z rodu Mayfair. Tom 1 Godziny Czarownic ukaże się już 17 sierpnia, więc kto jeszcze nie czytał ten do księgarni maszeruje, bo warto. Godzina czarownic została rozbita na 2 tomy z powodu objętości, więc pamiętajcie o tym, że kupując tom 1 kupujecie zaledwie połowę książki (dobrze , że nie 1/4) i trzeba będzie dokupić także tom drugi. Reszta sagi ma być wydana już w wersjach jednotomowych.
Okładki wyglądają tak:Na Stronie
- W dziale książkowym trzy nowe recenzje. Eufrozyne męczy Nowe Kroniki Wampirów, nudząc na Pandorze i nieźle bawiąc na Vittoriu. Ja natomiast zmogłam w oryginale, mało u nas znaną powieść Anne Rice - Feast of All Saints. Dodatkowo obejrzałam także serial, który powstał na jej kanwie, ale wrażeniami z seansu podzielę się następnym razem.

- Małe ożywienie także w dziale plastycznym naszej strony. Udało mi się wydębić od Lillyan jej rysunek Lestata grającego w bilard! Oraz zdjęcie portretu Klaudii, będącego jednocześnie pierwszym podejściem Lilki do farb olejnych i płótna. Tak jej się to spodobało, że zapowiada dalsze obrazy i następne portrety krwiopijców. Ja z kolei dokładam kolejną cegiełkę do swojej kolekcji kolorowych wampirów ryżowych wykonanych metodą cyfrową. Tym razem będzie straszno i groźnie bowiem powołałam do życia stwora straszliwego, czyli Akashę, niesławną królową potępionych i przeklętych - prawdziwy czarny charakter wśród Ancynych wampiołów. Mam nadzieję, że ' Zła Kobieta' przypadnie Wam do gustu.

dodała: Eri
16.04.2009
Nowości wydawnicze
- Wiosna zawitała na Ryżowe Pola i wyrosły na nich kaktu... krokusy, znaczy się.
Pierwsza jaskółka nadchodzących zmian zakwiliła nam już jakieś 4 miesiące temu, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy o planowanej przez Anne nowej serii powieści fantastycznych: The Songs of the Seraphim.
Dziś wiemy już więcej, znamy dokładniejszą datę wydania pierwszej części nowego cyklu, czyli Angel Time. Tak więc od 27 października można zacząć wielkie polowanie, oczywiście jeśli zna się język angielski na odpowiednim poziomie.
Wiemy także już nieco więcej o treści, w której znajdzie się miejsce dla Zbrodni, Kary, Winy, Odkupienia, Aniołów, Moderców, Grzeszników, Mistyki, Metafizyki, Historii i podróży w czasie. Tak przynajmniej zachwala wydawca. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej, zapraszamy do działu książkowego i na Forum. W każdym razie żywimy nadzieję, że Angel Time będzie powrotem Anne do jej dobrej formy literackiej i że jakoś przetrawimy wątki chrześcijańskie.
Nie wiemy, czy to oficjalny projekt okładki, ale na razie znaleźliśmy coś takiego na stronie Anne:


- Drugi krokusik wychynął spod śniegu i to na naszym rodzimym polskim poletku. Jak zwykle cichaczem Rebis wydał drugą część Chrystusa Pana, czyli Drogę do Kany. To tak na wypadek, jakbyście się zastanawiali, co kupić chrześniakowi na Pierwszą Komunię, obok aparatu cyfrowego, laptopa czy wisiorka z brylantami:)


Na Stronie
- Uzupełniamy dalej cytaty. Tym razem męczyliśmy dość długo Blackwooda. Tak więc zapraszamy do przeglądania cytatów z powieści oraz tych odnoszących sie do postaci Lestata, Quinna, Petronii.

- W dziale Fandom debiut naszego nowego ziółka czyli Asano-san oraz 1 nowa praca Lillyan: fandom, oraz 2 nowe wiersze niezmordowanej Łasicy.

dodała: Eri
08.02.2009
Witajcie w nowym roku
- Ten rok jest dla nas, dla Różoryżowców Rokiem Jubileszowym. Dokładnie 3 grudnia 2009 r. stuknie 10 lat, od czasu jak jesteśmy z Wami na sieci. To własnie 3 grudnia 1999 roku strona Anne Rice po polsku ukazała się w internecie za sprawą przedsiębiorczego Eloa/ Unicornisa.
Od tamtego czasu przeszła wiele zmian i znacznie się rozbudowała. Mamy nadzieję, że bedziemy z Wami jeszcze długi czas, dostarczając wiadomości ze świata Ryżu i wszelkich 'Lestatowych' atrakcji. W każdym razie już dzis zapraszamy do świętowania obchodów Ryżowego Roku Jubileuszowego, gdziekolwiek i jakkolwiek chcecie.

Na Stronie
- Zebraliśmy kolejną porcję cytatów do kolekcji. Tym razem jest to uzupełniony Memnoch Diabeł i Merrick.
Tym samym garstka nowych cytatów opisujących postacie takie jak: Lestat, Louis, Klaudia, David i Merrick, w dziale wampiry-osobistości plus 3 nowe wiersze Stana Rice'a.

- W dziale Fandom mamy trzy nowe rysunki Lillyan, a także poetycki debiut naszej forumowiczki Łasicy.
Zapraszamy do oglądania i czytania i ponownie namawiamy gorąco do wysyłania nam swoich 'tworów' maści wszelakiej.

- Lillyan postanowiła także zmierzyć się ze znaczeniem symbolu lalki w Kronikach, w swoim eseju, do zapoznania się z którym, zapraszamy do Czytelni.

dodała: Eri
14.12.2008
Nowości Wydawnicze
- Vittorio, ostatnia powieść czekająca na wznowienie i definitywnie kończąca Kroniki Wampirów w końcu ukazała się w księgarniach. Tak też w tej chwili w Polsce zostało wydane wszystkie 12 Kronik i mamy nadzieję, że to naprawdę koniec kłopotów ze zdobyciem tych powieści w naszym pięknym kraju. 'Wiktor' oczywiście zyskał nową okładkę i nowy opis bibliograficzny w naszym dziale z Kronikami, podobnie jak najnowsza książka Anne, czyli autobiografia: Called out of Darkness w dziale Inne.

Zapowiedzi
- Pamiętacie może, że dawno dawno temu, Rice planowała napisać jako sequel do Posiadłości Blackwood powieść o roboczym tytule Angel Time? Co z Angel Time wyszło, wiemy wszyscy: potworek, zwany Krwawa Kantyczka.
Jednak Rice nie zapomniała chyba o Angel Time i postanowiła wskrzesić pomysł. Zapowiada więc napisanie nowego cyklu pod tytułem Pieśni Serafina (Songs of the Seraphim). Będzie to seria tzw. 'thillerów metafizycznych', napisanych - nie łudźmy się - w duchu chrześcijańskim. Nie znaczy to, że Anne zarzuca pisanie o Chrystusie i wciąż pracuje nad Królestwem Niebios. Angel Time, pierwsza odsłona nowego cyklu zapowiadana jest na październik 2009 r. Anne w galopującym tempie kończy też drugą część.
Nie wiemy sami za bardzo, czego się po nowym cyklu spodziewać. Tytuł oraz 'wszelkie znaki na Niebie i Ziemi' świadczą o tym, że będzie to książka o aniołach. Czy jednak wpasuje się w nasze, typowo Rice'owe gusta to już inna sprawa. Istnieją poważne obawy, że będzie to kolejny, religijny pean pochwalny, a nie obrazoburcza, pełna fascynujących bohaterów i intrygujących przygód powieść. Przekonamy się o tym dopiero w październiku. Raportować będziemy na bieżąco, gdy dowiemy się czegoś nowego.

Na Stronie
- Brakuje nam nowości ostatnio, więc update ma charakter raczej kosmetyczny: zmieniliśmy wstępniak na stronce głównej bibliografii, bo wiele wody w Wiśle upłynęło od czasu, gdy książki Anne były rara avis. Na stronie głównej pojawił się natomiast disclaimer czyli Oświadczenie i FAQ strony. Oba dotyczą w głównej mierze praw autorskich. Po serii incydentów związanych z wykryciem przez nas plagiatów w sieci, postanowiliśmy wyrazić się bardziej dosadnie i obwarować zastrzeżeniami.

- Kolejna ciekawostka to update w dziale multimedia Wywiad z wampirem. Piszemy tym razem o nowym, dwupłytowym wydaniu OST z muzyka z filmu (niestety nie znaleźliśmy informacji czy i jak można go zdobyć, ale soundtrack ten istnieje na pewno, jeśli więc coś wiecie więcej, raportujcie) i o odrzuconym score George'a Fentona. Na deser próbki muzyki z odrzuconego score jako ciekawostka.

- W dziale książkowym dodatkowo garstka cytatów z Memnocha Diabła, dostarczonych przez Eufrozyne.

Życzenia
- Ponieważ Święta zdarzą się nam jak zwykle, co roku o tej porze, redakcja Ryżowych Pól życzy wszystkim czytelnikom Anne Rice zdrowia, szczęścia i pomyślności, a na deser wesołego kominka, szklaneczki grzańca w jednej łapce, a w drugiej którejś z Rice'owych książek. Trzymajcie się ciepło i nie dajcie wygryźć fanom Zmierzchu :))). A, i jakbyśmy się mieli nie spotkać: Szczęśliwego Nowego Roku!
dodała: Eri
24.08.2008
Nowości Wydawnicze
- Nareszcie kochany Rebis obudził się i oto od 19 sierpnia na rynku dostępne jest nowe wydanie Pandory. Pandora to tzw. Nowe Kroniki Wampirów, chronologicznie jednak plasuje się gdzieś zaraz za Armandem i ci, którzy dbają o kolejność czytania, niech o tym pamietają. Okładka nowej 'Pandzi' wygląda tak:


- W październiku tego roku w Stanach ukaże się autobiografia Anne Rice: Called out of darkness. A spiritual confession. Będą to wspominki autorki o jej dzieciństwie, problemach rodzinnych, twórczości literackiej i odzyskanej wierze w Jezusa. Dla tych, którzy są ciekawi szczegółów życiorysu głównej bohaterki tej strony, będzie to z pewnością gratka. Oczywiście póki co, po angielsku. Nie wiemy czy to oficjalna już okładka, ale na razie taką znaleźliśmy:


Na Stronie
- Na stronie tylko jeden dłuższy tekst, tym razem to recenzja Wampira Armanda, autorstwa Eufrozyne.

- Po dłuższej przerwie postanowiłam pewnego nudnego wieczoru dorobić Lestatowi rodzicielkę, coby nie był sierotką i tak kolekcja moich kolorowych wampirów wzbogaciła się o Gabrielę. Tak więc zapraszam do galerii Fandomu do oglądania i do galerii Awatarów, gdzie Gabrysia dostępna jest w mini-wersji użytkowej.
dodała: Eri
11.06.2008
Na stronie
- Lato w pełni. Polska, jak co roku ostatnio, przestaje przypominać typowy kraj strefy umiarkowanej, a zaczyna się istny Raj Tropików. W tej, nieco przypominającej rodzime strony naszej pisarki, atmosferze gorącego, parnego Południa, w zasadzie nic nam się nie chce, a niektórych męczy katar. Mimo to, przygotowaliśmy parę atrakcji literacko-wizualnych na lato:

- Pierwsza atrakcja związana z filmem (oczywiście tym jedynym, oryginalnym i niepodrabialnym). Tym razem to tłumaczenie artykułu o scenografii z Wywiadu. W nim obszerne komentarze Dantego Ferrettiego. Dowiecie się m. in. dlaczego budowano sztuczną przystań na środku Mississippi i czym inspirował się scenograf obmyślając wygląd Teatru Wampirów. Do tego kilka nowych fotek w galerii fotosów promocyjnych i zakulisowych.

- Spragnionych obszernej lektury literatury 'fachowej', na temat niekoniecznie całkiem Riceowy, ale też ogólnowampiryczny, zapraszamy do przeczytania 3 artykułów, autorstwa Eufrozyne. Artykuły te to wyjątki z pracy licencjackiej Naszej Redaktorki: Wampiry i mitologia, Wampir romantyczny, oraz Wampiry z wytwórni Hammer. Wszystkie zzipowane i w formacie word.doc. do pobrania. Przy okazji przypominam o zasadach kopiowania i wykorzystywania tego typu tekstów w swoich pracach, na swoich stronach, blogach itd.

- Na deser, seria nowych awatarków w Dodatkach, które postanowiliśmy trochę ulepszyć i stopniowo będziemy dodawać kolejne porcje. Jak na razie to podmalowane zdjęcia z filmu: 12 główek Lestata i 8 główek Klaudii 'zza pianina' :)). Tu też pamiętajcie o zasadach korzystania z awatarów i nie hotlinkujcie.
dodała: Eri
14.04.2008
Na stronie
- W tym miesiącu (wiosna przecież w pełni) na stronie będą królować: różyczki, kotki, koniki i owoce... eeee, oczywiście miałam na myśli Erotyki pani Rice. Sonda przeprowadzona na forum wykazała, że nasi forumowicze z chęcią przeczytaliby co bardziej inspirujące fragmenty tej zaniedbywanej nieco i milczkiem traktowanej twórczości Mater Nostry. Jako, że nie jesteśmy w żaden sposób pruderyjni, a i ekscesy erotyczne pani Rice są niczym w porównaniu choćby do dzieł Boskiego Markiza, zatem umieścimy je na stronie. Oczywiście z zastrzeżeniem, że jakby nie patrzeć, są one przeznaczone dla dorosłych czytelników. W każdym razie zostaliście uprzedzeni.
Nowości Różyczkowe to: cytaty (TYLKO DLA DOROSŁYCH!) części 1, 2 i 3 Trylogii o Królewnie. Nie podajemy tu do nich bezpośrednich linków, prosimy udać się na stronę główną. A także analiza Eufrozyne, trylogii jako całości, którą może przeczytać każdy. Oprócz tego ciekawostki i notka od Anne.

- Poza zmysłowymi nowościami także wypowiedzi Anne na temat Mumii, Sługi Kości i Skrzypiec, czyli książek spoza kanonu wampirycznego.

- Metamorfozie ulegnie też dział Słowo na niedzielę. Zmienimy trochę jego funkcję. Odtąd publikujemy już tylko przetłumaczone wypowiedzi Ani oraz na tematy dotyczące tylko jej twórczości. Kto ma ochotę czytać o polityce, kwestiach społecznych czy religijnych i zna dobrze język angielski, niech uda się na stronę pisarki. Dzięki Artowi mamy już 2 przetłumaczone artykuły: Anne wyjaśnia dlaczego zamieniła Lestata na Jezusa ( O naturze moich wcześniejszych prac) i rozważa możliwość napisania ostatniej kroniki o Lestacie, który to pomysł szybko zarzuciła. Zapraszamy do lektury.
strony: 1, 2, 3

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal