:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Aktualności

dodała: Eri
02.04.2006
Musical:
25 marca miał miejsce pierwszy pokaz przedpremierowy Lestata na Broadwayu. Sztuka bardzo się zmieniła w stosunku do pokazów z San Francisco. Pojawiły sie nowe piosenki, jednocześnie sporo zostało usuniętych. W wersji nowojorskiej nie usłyszymy już utworów: From the dead, The Origin of the species(zastąpiony został przez Mortality Play), Nothing Here (zastąpiony przez My Beautiful Boy). Zupełną nowością jest piosenka Right before my Eyes. Dokonano też dużo zmian w treści musicalu, między innymi inaczej przedstawiono kwestię Nicolasa i zmieniono początek i zakończenie. Niektóre epizodyczne postacie i wątki zostały usunięte. Po więcej szczegółów udajcie się TU.

W dziale Multimedia tekst piosenki: From the Dead - finał i fragmenty piosenek: The Thirst i To live like this

Jednocześnie w dziale pojawiła się strona z artykułami o Musicalu. Na razie są to: Wywiad z Anne Rice, Artykuł z pisma 'Stage Directions' o scenografii do Lestata i porównanie między musicalem a treścią obu książek(co może sie jeszcze zmienić, albowiem produkcja sceniczna zwykle zmienną jest) - w tym miejscu przestrzegamy przed spoilerami.

Filmy
Dodałam link do filmu In the shadow of the vampire - dokumentu o powstawaniu filmu Wywiad z wampirem. Znajdziecie tam krótkie wywiady z twórcami: Anne Rice, Neilem Jordanem i Stanem Winstonem, a także aktorami: Tomem Cruisem, Bradem Pittem, Kirsten Dunst, Antonio Banderasem i Stephenem Rea, wszystko to okraszone scenami z filmu. Dodatkowa atrakcja to mini-dokument ukazujący prace nad efektami specjalnymi: umieraniem Lestata i śmiercią Klaudii i Madeleine. Film dość długo sie ładuje, ale warto wykazać się cierpliwością. Całość trwa ok 40 minut.

Fandom - Galeria
Kadi przedstawia: Lestata ze szczurkiem:) i Armanda

dodała: Eri
19.03.2006
Musical:
- W dziale Multimedia tekst piosenki: The Crimson Kiss.
- Kolejne próbki piosenek śpiewane przez obsadę: Embrace it, To kill your kind

Królowa potępionych
Przetłumaczone stanowisko producenta filmu, w ramach historii produkcji.

Teksty
w dziale książkowym recenzja: Mumii i cytaty ze Skrzypiec.

dodała: Eri
03.03.2006
Czarownice nareszcie u nas!
Nareszcie, po około pół roku po wskrzeszeniu stronki, Czarownice mają w końcu jeden z najważniejszych i najbardziej pracochłonnych działów - Osobistości. Na dwóch stronach znajdziecie galerie i szczegółowy opis 23 postaci z Riceowej serii : Dzieje czarownic z rodu Mayfair. Autorkami rysunków jesteśmy: ja i Madame Kadamon. Raportujcie o wszelkich nieścisłościach w opisach.

Musical:
- W dziale Multimedia teksty piosenek: To live like this i To kill your kind.
- Kolejne próbki piosenek śpiewane przez Eltona Johna: I'll never have that chance, Welcome to the New World, After all this time.
- A także 2 nowe linki do ciekawych plików video z wywiadami i reportażami - Multimedia
- W Galerii 3 nowe fotki. Mało bo mało, ale zawsze coś :).

Teksty
w dziale książkowym moje 2 recenzje: Skrzypiec i Sługi Kości .

Fandom - Galeria
Moja wizja Mariusza
dodała: Eri
20.02.2006
Musical:
W dziale Multimedia tekst piosenki: Embrace it. Dzięki ydnie z Francji (Thanks ydna!) mamy pierwsze wersje mp3 w wykonaniu oryginalnej obsady. Są to Crimson Kiss i Make me as you are. Ich jakość jest nie najlepsza, gdyż były nagrywane 'na żywo'. Nie ma jeszcze studyjnej wersji piosenek. Poza tym wersje piosenek śpiewane przez Eltona Johna: Make me as you are, Sail me away, I want more. Spodziewajcie się więcej wkrótce :)) i pamiętajcie, że mp3 są okrojone!

Teksty
w dziale książkowym recenzje: Blackwood Farm - moja i Anchesenamon oraz Blood Canticle Anchesenamon plus cytaty ze Sługi Kości
dodała: Eri
5.02.2006
Musical:
W dziale Multimedia nowe teksty piosenek: I want more, I will never have that chance, Welcome to the New World, After all this time. Teksty pochodzą z forum fanów musicalu i moga być w nich błędy, gdzyż nie są to oficjalne wersje. Wszystkie zmiany będziemy monitorować na bieżąco i poprawiać.

Wampiry
Dodaliśmy opis gatunkowy wampirów :)= i słowniczek pojęć wampirycznych znanych z prozy pani Rice (cały czas uzupełniany, czekamy też na Wasze propozycje)

Teksty
w dziale książkowym: recenzja Merrick autorstwa Corbeau, recenzja Blood Canticle autorstwa Deada, moja recenzja Blood Canticle, cytaty z Vittoria, cytaty z Krzyku w Niebiosa, W dziale Wampiry, garść cytatów opisujących Vittoria

Galeria fandomu
Kadi narysowała portret Stefana :)
dodała: Eri
23.01.2006
Musical:
W dziale Multimedia do pooglądania spot telewizyjny, gdzie możecie zobaczyć jak się prezentuje nowy Lestat:)
Ponadto mamy nowe teksty piosenek z musicalu : Sail me away, From the dead, Nothing here, in Paris i The Thirst. Teksty pochodzą z forum fanów musicalu i moga być w nich błędy, gdzyż nie są to oficjalne wersje. Wszystkie zmiany będziemy monitorować na bieżąco i poprawiać.

Czarownice
Nareszcie coś drgnęło w dziale Czarownic. Na razie prezentujemy wam timeline wydarzeń z wszystkich trzech powieści. Jeżeli ktoś nie czytał książek i boi sie spoilerów, to został ostrzeżony jakby co. :)

Rynek wydawniczy
Być może już niedługo przyjdzie czekać wszystkim fanom ryżu na wznowienie Opowieści o Złodzieju Ciał. Oto mail z Rebisu jaki otrzymała Luminara:
Witam,
Książka ukaże się w kwietniu-maju.
Pozdrawiam
Andrzej Hudowicz
REBIS
dodała: Eri
5.01.2006
Witamy w nowym roku i od razu z pakietem noworocznych-ryżowych prezentów.

Musical:
W dziale Multimedia krótki filmik - reportaż ze stacji ABC7, a w nim urywki spektaklu i wywiadu z odtwórcą głównej roli- Hugh Panaro.
Uwaga. Plik w formacie asf, zzipowany. Reportaż zaczyna sie po ok. 38 sekundach, więc proszę nie panikować jeśli na początku zobaczycie 'ciemność' :)

Teksty
W dziale książkowym cytaty z Królowej Potępionych i z Pandory.
W dziale Wampiry-osobistości cytaty opisujące postacie: Akashę, Khaymana, Maharet, Mariusza, Pandorę, Maela, Armanda, Lestata, Gabrielę, Louisa, Klaudię, Daniela, Jesse.

Galeria fandomu
Tym razem wzięłam na tapetę Pandorę, a Kadi Gabrielę i Armanda :)).
dodała: Eri
25.12.2005
Musical:
Prapremiera Lestata już za nami. W ramach świąteczno-noworocznych prezentów na naszej stronce pojawiły się nowe zdjęcia (wreszcie można zobaczyć jak Lestat wygląda!!!) i dział multimedia, gdzie Macie podane wszystkie jak dotąd piosenki, słowa do utworu Make me as you are, i dostępne linki do plików audio i video. Jack Noseworthy zostanie zastąpiony w roli Armanda, gdyż twórcy postanowili tę postać trochę poprawić...no cóż..słuchy chodziły bardzo różne. Jedni uważali, że taki Armand pasuje bardzo, inni, że jest nasłabszym elementem przedstawienia.

Godzina czarownic- miniserial
Teraz niestety zła wiadomość dla wszystkich, którzy oczekiwali adaptacji Godziny Czarownic na małym ekranie. Otóż, jak informuje nas sama Anne na swojej stronie oficjalnej, prace nad tym projektem zostały wstrzymane przez stację NBC i nie wiadomo co dalej. Najpewniej scenariusz pójdzie leżeć...do szuflady. Potwierdza się tym samym teoria, że Rice ma wybitnego pecha do ekranizacji swoich książek. :(
dodała: Eri
8.12.2005
Forum:
Po ostatnim włamaniu w końcu udało się nam załadować nową wersję forum (przy okazji ukłony dla Villego). Z pozoru niewiele się zmieniło. Dodalismy opcję wysyłania awatarów z komputera i pracujemy nad kolejnymi dodatkami.

Musical:
Już tylko 9 dni dzieli nas od prapremiery Lestata w San Francisco. Na naszej stronie startują 2 nowe działy musicalowe: Twórcy i Galeria, gdzie możecie zobaczyć m.in. projekty scenografii do spektaklu. Pracujemy nad artykułami. Natomiast na stronie oficjalnej Musicalu mozna wysłuchać piosenki Make me as you are. Śpiewa Sir Elton John. :)

Artykuły:
W dziale książkowym zestaw cytatów z Wampira Armanda
dodała: Madame Kadamon
17.11.2005
Fanarty:
W galerii fanartów od dziś gościmy mangowe prace Myar

Artykuły:
W dziale filmowym artykuł Tea Rose o "lokalizacjach" Wywiadu z Wampirem. Klikajcie na linki i zdjęcia w tekscie!
dodała: Eri
10.11.2005
Musicalowe niusy
Na stronie oficjalnej musicalu można posłuchać dwóch pierwszych próbek piosenek, w wykonaniu Eltona Johna: Sail me away- piosenki Lestata i Crimson Kiss- piosenki Gabrieli. A oto spis dotychczas znanych tytułów piosenek:
Crimson Kiss - Gabriela (Carolee Carmello)
I Want More - Claudia (Allison Fischer)
After All This Time - Armand (Jack Noseworthy)
Sail Me Away - Lestat (Hugh Panaro)
From the Dead - Cały zespół

Strona
Update na stronie w tekstach.
- W dziale książkowym zestaw cytatów z Wampira Lestata
- w dziale wampiry - osobistości: cytaty opisujące Nicolasa

Muzyka na stronie
Oświadczamy że wszystkie pliki mp3 znajdujące się na stronie są tylko fragmentami utworów (zamieszczanie pełnych wersji jest nielegalne!). Na stronach filmów: Wywiad z Wampirem i Królowa potępionych pojawiły się nowe próbki, podobnie jak w muzycznych dodatkach.
dodała: Eri
29.10.2005
Strona
Update na stronie w tekstach.
- moje recenzje: Wampira Armanda i Merrick, oraz nie wydanej w Polsce Blood and Gold(Krwi i Złota)- ostrzegam przed spoilerami!
- W dziale książkowym zestaw cytatów z Opowieści o Złodzieju Ciał

update w Dodatkach
- w sekcji Inne- karty tarota i memorabilia.

Wiadomości wydawnicze
To jeszcze nic pewnego, ale wydawnictwo Rebis w odpowiedzi na pytanie naszej koleżanki, Luminary z forum, o możliwość wznowienia Opowieści o Złodzieju Ciał i wydania pozostałych Kronik, wysłało maila tej treści:

Witam,
Zastanawiamy się nad wydaniem 'Opowieści o złodzieju ciał', ale jeśli się zdecydujemy na ten tytuł, to ukaże się najwcześniej w 2006 roku. Innych planów związanych z ksiązkami Anne Rice na razie nie mamy.

Pozdrawiam
Andrzej Hudowicz
REBIS
dodała: Madame Kadamon
15.10.2005
Komiks
Niedawno ukazał się nowy album "Krew i Whisky" z serii "Kaznodzieja" (scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Steve Dillon).
Komiks opowiada o perypetiach irlandzkiego wampira w Nowym Orleanie. Cassidy - bo takie miano nosi główny bohater spotyka w sławnym mieście brata w mroku, jasnowłosego pozera zafascynowanego prozą autorki "Wywiadu z wampirem".
Więcej informacji o komiksie znajdziecie na stronach Gilldi Komiksu

Plakat musicalu
Pojawił się plakat musicalu Lestat, w dwóch wersjach. Zainteresowanych zapraszamy TU
dodała: Eri
01.10.2005
Strona
Update na stronie w tekstach.
- oto mamy w końcu recenzję Tearose- Wywiadu z wampirem- filmu
- pojawiły się także moje recenzje: Pandory i Vittoria
- W dziale książkowym zestaw cytatów z Wywiadu z wampirem
- W dziale Wampiry- osobistości: charakterystykę Gabrieli i Davida, oraz cytaty opisujące Madeleine.

Nowe forum
Pod patronatem strony i MNP Corbeau powstało nowe forum o tematyce 'ryżowej', z myślą o osobach, które nie znają języka polskiego. Forum jest anglojęzyczne i zapisać się tam może każdy kto czuje się na siłach po anglikańsku 'pościć'.
Ladies and Gentlemen, here it is...
The Ricefields!( New ricean message board in English).
dodała: Eri
22.09.2005
Strona
Zreorganizowaliśmy galerię filmową ze zdjęciami 'od kuchni':
strona zdjęć z Wywiadu,
strona zdjęć z Królowej.
Miniaturki zostały ujęte w tabelki i opatrzone podpisami. Dodatkowo w galerii zdjęć do Wywiadu pojawiły się nowe fotki, głównie pochodzące z magazynu o filmowych efektach specjalnych Cinefex.
dodała: Eri
14.09.2005
Książka
Nowa książka Anne: Christ the Lord: Out of Egypt będzie od 1 listopada w sprzedaży. Oczywiście do nabycia tylko oryginał, poza granicami naszego kraju. Zamówienia można już składać na Amazonie.
Treścią książki jest znana z Ewangelii historia Jezusa, który w wyniku prześladowań za Heroda uciekł z rodziną do Egiptu. Powieść rozpoczyna się w czasach, gdy Jezus ma 7 lat.
Więcej na razie nie wiemy.
Jeżeli ktoś się zastanawia dlaczego autorka dwóch poczytnych cykli fantastycznych, a także erotyków bierze się za książkę o charakterze...religijnym , to możemy powiedzieć tylko tyle , że nas to też bardzo dziwi. Sama Rice mówi o tym pomyśle tak: Skoro mogę stworzyć tak realistyczne postacie wampirów, że ludzie dzwonią do mnie do domu i wypytują mnie o nich, to czy jestem w stanie sprawić, że poczują też obecność Jezusa Chrystusa?.
Można to odczytywać jako wyzwanie swego rodzaju, ale wydaje się, że autorka myśli o sobie, jak o kimś z ważną misją do spełnienia. No cóż, to czy będziecie chcieli 'poczuć obecność' Chrystusa, którego zaserwuje Wam Anne , zależy tylko od Was.

Update
W związku z pojawieniem się Chrystusa Pana, u nas nowy opis bibliograficzny w dziale Książki.
Zapraszamy do galerii fandomu, gdzie pojawiły się moje nowe portrety wampirów z 'cyklu kolorowego' i Marius Haydna.
dodała: Eri
05.09.2005
Anne Rice
Artykuł napisany przez Anne, a będący komentarzem ostatnich wydarzeń w Nowym Orleanie

:: Do you know what it means to lose New Orleans?

źródło: New York Times
dodała: Eri
26.08.2005
Niusy musicalowe
Oto zdjęcie grupowe dotychczasowej obsady
od góry z lewej: Jim Stanek (Louis), Michael Genet (Mariusz), Roderick Hill (Nicolas), Hugh Panaro(Lestat), Allison Fischer (Claudia), Carolee Carmello (Gabriela) i Jack Noseworthy (Armand)
dodała: Eri
10-11.08.2005
Nowości na stronie
Dodaliśmy opis Legatu Mayfairów w Dziale Czarownice- rodowód, pojawiły się też nowe prace w galerii naszego fandomu.
Nowa podstrona komiksowa

Niusy musicalowe
Nastąpiły małe zmiany w obsadzie musicalu, co prawda wszystko jest jeszcze w fazie rozmów, ale strona oficjalna musicalu podaje, że w roli Lestata wystapić ma Hugh Panaro(znany najbardziej z broadwayowskiej wersji Upiora w Operze), w roli Louisa Jim Stanek, a Roderick Hill zastąpić ma Maxa von Essena jako Nicholas. W roli matki Lestata- Gabrieli być może ujrzymy Carolee Carmello.
dodała: Eri
26.07.2005
Praca Tearose
Zapraszamy do lektury pracy Tearose z naszej różoryżowej braci. Tea rozważa postać Lestata pod kątem paradoksu Dobra i Zła. Polecamy!!- Dział Dodatki--> Czytelnia:)
dodała: Eri
22.07.2005
Rewolucja Ryżowa
Zdziwieni...? Tak Tak, Moi Drodzy, To znowu MY! Strona nie umarła, to tylko prawdziwy wampirzy letarg.
Ale zbudziliśmy się i znowu jesteśmy z Wami, i jak to u wampirów, jeszcze piękniejsi i jeszcze mocniejści i trochę nas więcej hihi.
A zatem , jak widzicie strona po Rewolucji, przeszła metamorfozę. Mamy nowy Layout, którego autorami jesteśmy ja (Eri) i Kadi, mamy nadzieję , że przypadnie Wam do gustu styl i nawigacja. Wszelkie uwagi możecie zostawiać w Księdze Gości, na Forum albo bombardować Nas e-mailami.
Merytorycznie strona nareszcie ma dział Książkowy gdzie są wszystkie jak do tej pory wydane powieści, dział filmowy upiększony i trochę wzbogacony, dział o wampirach!, dodatki, i fandom.
Oczywiście jak zwykle nie jest jeszcze absolutnie skończona np. dział o Czarownicach jeszcze nie działa i oczywiście wszystko będzie na bieżąco uzupełniane w recenzje artykuły, fanarty i inne bajery.
A teraz najświeższe Niusy ze świata Ryżu!

Musical
Dla niewtajemniczonych i jeszcze niepoinformowanych o co biega.
Otóż Elton John wraz z Bernim Taupinem szykują się do wystawienia w grudniu 2005 roku w San Francisco musicalu w oparciu o Kroniki.
Tytuł tego przedstawienia to Lestat i będzie grany także na Broadwayu.
Anne już słyszała piosenki napisane przez panów i jest ponoć zachwycona. Po resztę informacji prosimy się udać TU.

Nowa książka!
Nowa książka Anne nie będzie o wampirach ani o wiedźmach ale o...samym Jezusie Chrystusie...Tytuł tej książki to Christ The Lord. Out of Egypt i ma się ukazać w październiku tego roku. Treścią ksiązki będzie życie Chrystusa obejmujące te okresy, o których nie wspominają ewangelie. Powieść zaczyna sie w 1 wieku n.e. w Palestynie gdy Jezus ma 7 lat. Po więcej informacji prosimy udać się na Forum

Rebis wraca do gry
Oto nius z naszego rodzimego rynku wydawniczego. Otóż Rebis planuje wznowienie na razie 2 pierwszych Kronik Wampirów czyli WZW i WL. Mamy nadzieję , że będzie także wydawał kolejne powieści Anne z tej serii. To dobra wiadomość dla tych którzy szukali tych pozycji, a jak wiadomo nakład Zysku już sie wyczerpał.
Oto okładki książek:
WZW i WL
Więcej info na Forum.
dodała: Cor
10.06.2005
Głos zza Grobu
Strona miała nie działać.
Miałam wielki znak zapytania nad głową co dalej.
Strona jednak wraca.
Buszujący w ryżu byli zawsze moją wielką rodziną. To dla Nich.
Prawdopodobnie przejdzie kilka wielkich metamorfoz. Głównymi administratorami strony będą Kadi i Eri (znane z forum)
dodała: Cor
23.04.2004
Forum
Od dzisiaj tj: 23 kwietnia forum mogą przeglądać tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy.
Krok ten ma na celu chronić,jak najlepiej umiemy, nasze wypowiedzi przed kopiowaniem.
Moderatorzy Forum Anne Rice
design :: Madame Kadamon, Ereszkigal