:: Indeks    :: Autorka    :: Książki    :: Filmy    :: Wampiry    :: Wiedźmy    :: Dodatki    :: Fandom    :: Linki    :: Księga    :: Mapa    :: Forum

Aktualności

dodała: Eri
20.03.2008
Nowości wydawnicze
Z małym poślizgiem, ale zawsze: Merrick już w sprzedaży. Czekamy na Pandorę (I półrocze) i Vittoria.

Za oceanem pojawiła się natomiast kolejna książka Anne z cyklu 'Kronik' Jezusa Chrystusa: Chrystus Pan: Droga do Kany. Z tej okazji nowy opis bibliograficzny w dziale Książki - Inne.

Od Anne
Anne na łamach swojej strony zastanawiała się czy nie napisać ostatniej Kroniki o Lestacie. Oczywiście autorka tłumaczyła się, że co prawda złożyła śluby, że od tej pory będzie pisać tylko ku Chwale Pana, ale postanowiła, że historia, w której Lestat zostałby ostatecznie zbawiony i odkupił swe winy, nie byłaby zdradą chrześcijańskich ideałów. Oto wyjątki z oficjalnego oświadczenia, które w całości można przeczytać na annerice.com oraz na naszym forum w odpowiednim wątku:

'Tak, rozważam napisanie jedynej, ostatniej książki, z Wampirem Lestatem jako bohaterem, oraz z Talamaską, fikcyjną organizacją, którą stworzyłam wiele lat temu jako element Wampirzych Kronik. Ta powieść, jeśli kiedykolwiek zostanie napisana, miałaby całkowicie chrześcijańską oprawę i zawierałaby element Odkupienia. Potwierdzałaby tym samym moje oddanie Chrystusowi i moją wiarę w Niego, oraz przyrzeczenie, żeby pisać tylko dla Niego.'

'(...)Od publikacji Chrystusa Pana minęły trzy lata i zostałam zasypana emailami, w których proszono mnie, abym napisała jeszcze raz o Lestacie. Pojawiły się też niejednokrotnie sugestie, że książka o nim mogłaby traktować o Odkupieniu, być chrześcijańska w duchu i odzwierciedlać moją nowoodnalezioną wiarę. Przez te trzy lata głęboko się nad tym zastanawiałam i widzę tu pewne możliwości.'

'(...)Nie ma szans na to, żebym powróciła do pisania o wampirach, jak o bohaterach mrocznego świata, w którym same dla siebie są autorytetami i same usprawiedliwiają swoje poczynania. Nie będzie więcej burzliwych, krzykliwych przygód bezbożnego Lestata. To już dawno umarło i odeszło w niebyt. Odnalazłam w Chrystusie to światło, którego bohaterowie moich starych powieści od zawsze poszukiwali.'

Po godzinach modlitwy i medytacji, oraz w skutek zapchanej emailami od fanów skrzynki, Rice zrezygnowała z tego pomysłu i zarzeka się, że jednak żadnej książki o Lestacie nie będzie. Nie wiem, jak Wy, ale Różoryżowców w większości bardzo uradowała ta wiadomość. Nie chcemy nawracania Lestata, nie chcemy kolejnej książki na poziomie Krwawego Kantyka. Niech Ania już lepiej pisze, jak zapowiedziała: Ku Większej Chwale Boga. Amen.

Na stronie
- Na stronie remanent w dziale Wampiry. Możecie, przeglądając profile najważniejszych postaci, dowiedzieć się, co sądzi o nich Anne, a także jakie bylo ich zaplecze. W tym miejscu składam wielkie dzięki Artowi za przetłumaczenie tych tekstów.

- W tym miesiącu dwie recenzje filmowe Eufrozyne: Królowa Potępionych i Ucieczka do Edenu (tak, tak dobrze widzicie), oraz dwie recenzje książkowe: Eufrozyne analizuje Skrzypce, a ja Opowieść o Złodzieju Ciał.

dodała: Eri
15.01.2008
Jak pewnie zauważyliście updaty mają miejsce coraz rzadziej i w przyszłości raczej nic się nie zmieni. Chyba, że coś nieoczekiwanie wyskoczy, jak diabeł z pudełka, czym będzie sie trzeba zająć. Np. (marzeniaaaa) ktoś uraczy nas kolejną adapatacją filmową książki Ani.

Nowości wydawnicze
Rebis informuje, że już w lutym czeka nas premiera Merrick. Tym samym to koniec cyklu Kroniki Wampirów. W kolejce czekają jeszcze tzw. Nowe Kroniki czyli Pandora i Vittorio. Pandora zapowiadana jest na pierwsze półrocze tego roku.

Plotka
Ostatnio Ryżowców wszelkiej maści zelektryzowała wiadomość, która pojawiła się na sieci, jakoby United Artists, firma producencka, której wpółwłaścicielem jest sam Tom Cruise, przymierzała się do wykupienia praw i do ekranizacji Opowieści o Złodzieju Ciał (4 Kronika).
źródło tej plotki pochodzi stąd: http://www.bloody-disgusting.com/news/10569
Oczywiście powstały liczne spekulacje, czy Tom Cruise powróci jako Lestat, a jeśli tak, czy jako Lestat /Lestat czy Raglan/Lestat/David :))). O stopniu skomplikowania tej intrygi wiedzą ci, co czytali książkę. Znając jednak pecha Rice do ekranizacji, sceptycznie podchodzimy do tych pogłosek. Póki co, nic nowego w tej sprawie nie słychać. Gdy wiadomość ta się potwierdzi w sposób oficjalny, oczywiście poinformujemy o niej na stronie. Na razie zapraszamy na forum.

Na stronie
- Na stronie obiecywany remanent w naszej bibliografii. Przemianie uległy w zasadzie tylko Kroniki Wampirów i na deser Krzyk w Niebiosa. Dodałam nowe teksty: 'Anne o powieści', czyli co Anne sądzi o swoich książkach i 'historia i ciekawostki', czyli kulisy powstania książek oraz różne ciekawostki ich dotyczące. Teksty te pochodzą z nastepujących źródeł: Twenty Six Years with my beloved Immortals, Anne Rice, The Vampire Companion, Katherine Ramsland i zapisu nagrań Rice na automatycznej sekretarce, zamieszczonych na jej oficjalnej stronie internetowej. Mam nadzieję, że dowiecie się teraz znacznie więcej i wszyscy będziemy mądrzejsi niż bylismy kiedyś:)))
Oto szybkie linki do tych opracowań: Anne o WZW, Anne o WL, Anne o KP, Anne o ZC, Anne o Memnochu, Anne o Blackwood, Anne o Kantyku, Anne o Pandorze, Anne o Armandzie, Anne o Vittoriu, Anne o Krzyku, Kulisy WZW, Kulisy WL, Kulisy ZC.

- W dziale książkowym recenzja Memnocha, autorstwa Eufrozyne

- W galerii fandomu trzy nowe rysunki Orchidei.

Zapowiedzi
Następnym razem rewitalizacja działu Wampiry, na podobnej zasadzie jak Książki.
dodała: Eri
14.10.2007
Witamy po prawie dwumiesięcznej przerwie. Tęskniliście za nowościami na stronce i dobrymi nowinami z Ryżowego podwórka? No ja myślę, że tak! Dwa miesiące postu, jak sądzę, się opłaciło. Na naszej stronie dwie nowości wizualno-literackie i to jakie!

Nowości wydawnicze
Ostatnio ukazały się dwie pozycje z cyklu Kronik czyli zapowiadane: Królowa potępionych i Memnoch Diabeł (tak, tak, wreszcie po polsku i do nabycia spokojnie w księgarniach). Ostatnia część cyklu - Merrick, zapowiadana jest na przyszły rok.

Jeżeli ktoś się martwi, że to już koniec Ancynych wydań by Rebis, to mamy dla was super wiadomość, że jednak nie :)).
Na mój mail z zapytaniem czy Rebis zamierza wydać Pandorę i Wampira Vittorio, a także inne książki Anne, dostałam taką oto odpowiedź:

W przyszłym roku planujemy wydanie także obu części Nowych Kronik, w dalszych planach zamierzamy również wydać trylogię o Czarownicach, ale to już raczej 2009 rok.

Pozdrawiam Andrzej Hudowicz REBIS


Na stronie
- Tym razem przeszłam samą siebie i skleciłam specjalnie dla wszystkich, którzy kochają nie tylko Ryż, ale i Kino w ogóle, gigantyczny artykuł (1, 2) dokumentujący prace nad efektami specjalnymi w Wywiadzie z Wampirem. Cały artykuł jest podzielony na dwie części, z powodu objętości oczywiście, i posiada ułatwienie w postaci nawigacji: każdy efekt jest wyodrębniony, podlinkowany i opisany. Tekstowi towarzyszą adekwatne fotki i przypisy. Artykuł to kompilacja dwóch tekstów z magazynów American Cinematographer (koncentrujący się na efektach cyfrowych) i Cinefex (traktujący o wszystkim po trochu). Uznałam, że bezsensem jest w takim układzie proste tłumaczenie obu artykułów z osobna i lepiej zrobię, jeśli połączę oba w całość, ułożoną chronologicznie.
Oczywiście, siłą rzeczy, tekst zawiera gigantyczne spoilery dotyczące rozwoju wydarzeń w filmie. Życzę miłej lektury, po której nasza wiedza o tym pięknym kawałku kina z pewnością się wzbogaci.

- W galerii fandomu prezentujemy nową rysowniczkę: Orchideę i jej prace, a także zabawny zestaw kart z kronikowymi bohaterami by Viol.

Zapowiedzi
Następnym razem czeka na Was niespodzianka: rewitalizacja działu książkowego i bohaterów Kronik. Żadne nowe profile wampirów się nie pojawią (uprzedzam z góry roszczenia niektórych), ale za to zostaną uzupełnione o nowe ciekawostki i interpretacje oraz wypowiedzi Anne. Tak więc będzie się można dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.
dodała: Eri
16.08.2007
Nowe Szaty Lestata
Moi Mili, czas był najwyższy na zmianę layoutu. Tym razem jako motyw główny powraca niezmordowany Lestat z twarzą Toma Cruise'a (chociaż...kto by go tam poznał, jakby nie wiedział heheh). Całość ma charakter ciut mniej gotycki (choć nadal ryżowy, jak mamy nadzieję) i ciut bardziej literacki. Dużą rewolucją jest jasne tło do czytania. Mamy nadzieję, że się Wam to spodoba. Nam się już te czerniejsze odcienie czerni po prostu znudziły. :)).
Stare wersje wciąż są dostępne TU, jakby ktoś jeszcze nie wiedział. No!

Nowości wydawnicze
Rebisowych rozkoszy ciąg dalszy. 21 sierpnia ukaże się Królowa potępionych, a 25 września Memnoch Diabeł. Jakby to powiedział najbardziej medialny premier IV RP: 'Yes, Yes, Yes!'

Okładki:

  

Na stronie
- Z dumą prezentuję bardzo ciekawy artykuł z pisma American Cinematography dotyczący pracy operatora Wywiadu z Wampirem, Philippe'a Rousselota. Przetłumaczenie tego wyssało ze mnie wszystkie soki, ale było warto. Można sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy o tym, jak wyglądała praca nad zdjęciami do tego filmu. Konieczna jest także lektura przypisów, które, jak mam nadzieję choć trochę wyjaśniają zawiłości fachowych terminów techniki filmowej. Z góry przepraszam jeśli pojawią się w tłumaczeniu jakieś nieścisłości. Niestety fachowcem w tej dziedzinie nie jestem i mogłam coś gdzieś palnąć. Dziękuję. :))
- Kadami odnalazła Lestata w Wedlu...Nie wierzycie? Obrazek zainspirowany starymi przedwojennymi zdjęciami dodawanymi do czekolad produkowanych przez tę firmę. Lestat z Wedla
- W związku z powyższym sporo nowych fotek z opisami w galerii filmu Wywiad z wampirem.

Zapowiedzi
Na następny raz postaram się skończyć tłumaczenie artykułu o efektach wizualnych. :)).
dodała: Eri
24.06.2007
Nowości wydawnicze
Rebis dalej nas rozpieszcza. Co prawda nie po kolei, ale nie narzekajmy. Pod koniec czerwca, lub na początku lipca (sporne daty: 30 czerwca, lub 10 lipca) ukaże się drugie już wydanie Wampira Armanda.
Okładka wygląda tak:


Natomiast na 31 lipca zapowiadane jest wydanie Królowej potępionych, zaś w sierpniu ponoć... ponoć... przez niektórych wyczekiwany z utęsknieniem Memnoch diabeł. Trzymajmy kciuki za niego, bo to pozycja problematyczna, jak się okazuje. :))

Na stronie
- sporo nowych skanów do amerykańskich 'ryżych' komiksów
- Cor przedstawia nam swoją wizję Lestata
- a w Linkowni najnowsze powrozy do starych, ale jarych riceowych stronek.

Zapowiedzi
Następnym razem spodziewać się możecie potężnej dawki wiedzy na temat: 'jak powstawał film Wywiad z wampirem'. W szczególności maniacy sztuki operatorskiej i efektów specjalnych powinni być usatysfakcjonowani (fotki włączone do menu :)).
dodała: Eri
02.04.2007
Nowości wydawnicze
Po dłuższej chwili milczenia życzymy z góry Wesołych Świąt i zawiadamiamy uroczyście, że Złodziej Ciał szczęśliwie ukazał się na naszym rynku...ale to już chyba wiecie.
Za to nieoczekiwanie, jak diabeł z pudełka, wyskoczył...nie, nie Memnoch..., ale sam Chrystus Pan. (dane bibliograficzne)
Zaprawdę, powiadamy Wam, że też jesteśmy w szoku. Rebis zrobił nam ewidentną niespodziankę i to nie na prima aprilis, chociaż i tak podejrzewamy, że data wydania tej książki nie jest przypadkowa...
Tak więc osoby zainteresowane inną niż fantasmagoryczno-erotyczno-wampirza twórczość 'Mater Nostry', będą mogli sobie poczytać po polsku.
I jeszcze jedna wesoła wiadomość: ktoś mądry w Rebisie pomyślał i zmienił tytuł nieszczęsnej Kantyczki na trochę mniej nieszczęsny Krwawy Kantyk.

Okładka Krwawego Kantyka wygląda tak:a Chrystusa Pana tak:Na stronie
- W związku z dorwaniem sie do polskiego przekładu Krwi i Złota (dzięki Art!), w Książkach garść cytatów. Uzupełniliśmy tym samym cytaty dotyczące wielu postaci: m.in. Mariusza, Armanda, Bianki, Maela...

- w Linkowni trochę nowo wyszperanych powrozów, które zawiodą Was do recenzji i artykułów ze strony horror.com.pl i do zmartwychwstałego sklepiku interenetowego Anne Rice, gdzie możecie nabyć np. kawę marki Lestat's Dark Brew, albo Louis' Plantation Blend...czego to ludzie nie wymyślą...

dodała: Eri
04.02.2007
Co z tym Złodziejem, Memnochem i Kantyczką?!!!
Moi Drodzy. Dostajemy od Was maile z pytaniami, co z obiecywanym przez Rebis Złodziejem Ciał i innymi 'Kornikami' :), na które czekacie. Chcemy oświadczyć, że nie mamy żadnego wpływu ani na terminy, ani na kolejność wydawanych książek. Premiera Złodzieja... znów została przez wydawnictwo przełożona, ale tym razem podany został dość konkretny termin - 13 luty 2007, co pozwala mieć nadzieję, że jednak tym razem...
W każdym razie, trzymajcie kciuki i na wszelki wypadek palce u nóg też, żeby Złodziej ciał ujrzał w końcu światło dzienne, a oto plany wydawnicze dotyczące reszty 'Korniczków':

Do wydania przygotowywane są kolejne tomy z bestsellerowego cyklu 'Kronik Wampirów' Anne Rice.
13 lutego 2007 ukaże się OPOWIEŚĆ O ZŁODZIEJU CIAŁ .
Na pierwsze półrocze 2007 r. zaplanowane jest także wydanie kolejnych dwóch tomów:
W kwietniu ukaże się KRWAWA KANTYCZKA .
W czerwcu WAMPIR ARMAND.


A jednak, Mameluch - dyjaboł jeden wcielony - nie daje sie łatwo wydać w Polsce. Widać odstrasza go silna pozycja niektórych instytucji, posługujących się wodą święconą i kropidłem, w naszym pięknym kraju.
Za to Armand rozpanoszył się na dobre. Czy ktoś może Nam wytłumaczyć dlaczego? Przecież Armanda nie tak dawno wydał Zysk, dlaczego więc akurat to wznowienie? Więcej sensu miałoby już wydanie Królowej Potępionych. Też tego nie rozumiemy, no ale...liczymy chociaż na piękną okładkę hehehe.

Na stronie
- W galerii swoje prace prezentuje nowy narybek, czyli Viol
- Na specjalny wniosek jednej z czytelniczek zamieszczamy w Dodatkach wiersze Stana Rice'a. Zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy wszystkich nie wyłapać. Więc jeśli ktoś coś wyszpera to prosimy o nadesłanie.

dodała: Eri
22.12.2006
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
...życzy cała ekipa Ryżowych Pól i wszyscy Różoryżowcy. Oby nowy rok przyniósł nam same miłe niespodzianki, także te 'lestatowe': także więcej wydanych książek Ani po polsku, filmów, seriali i innych musicali :)))..chociaż nie. Ten co był, wystarczył w zupełności :P

Wieści z rynku wydawniczego
Na stronie Rebisa wieści o terminie wydania Złodzieja Ciał. Oby tylko znów go nie przełożyli.
W styczniu 2007 ukaże się OPOWIEŚĆ O ZŁODZIEJU CIAŁ.
Na pierwsze półrocze 2007 r. zaplanowane jest także wydanie kolejnych dwóch tomów, nie publikowanych dotąd w Polsce:
DIABEŁ MEMNOCH
KRWAWA KANTYCZKA


Na stronie
- Wracamy do starego projektu, czyli Muzyki w słowach. Specjalne podziękowania dla Armidy dla profesjonalne opinie i zabawne anegdotki :)
- w galerii fandomu nowe prace Lillyan i Kadami
- w dziale książkowym recenzja Królowej potępionych autorstwa Lillyan
- w dodatkach można sobie pobrać i zainstalować dwie lestatowe skórki do winampa

dodała: Eri
20.11.2006
Strona w zimowej skórce
Idzie zima i choć mróz jeszcze nie trzyma to jednak Ryżowe Pola już pokryły się białym, odświętnym śniegiem. Mamy nadzieję, że layout w błękitnej, zimnej tonacji przypadnie Wam do gustu. Stary zawsze można przypomnieć sobie TU.

Wieści z rynku wydawniczego
Na stronie Rebisa oficjalna zapowiedź Złodzieja Ciał. Nadal jednak nie wiadomo kiedy dokładnie książka ukaże się na rynku, a listopad za pasem. Czekamy...czekamy... Książkę przetłumaczył tym razem Robert Lipski, więc jak ktoś czytał albo posiada stare wydanie Złodzieja..., będzie mógł sobie porównać.

Na stronie
Nowości zaiste niewiele. Dodaliśmy charakterystykę bardzo zapóźnionego Armanda i podmieniliśmy skany z komiksu Wampir Lestat.

dodała: Eri
13.10.2006
Teksty
W tym miesiącu skromniutko: moja analiza filmu Wywiad z wampirem, opis Taltosów i cytaty opisujące Davida.

Wieści z rynku wydawniczego
Na stronie Rebisa pojawiły się zapowiedzi kolejnych tomów Kronik. Tym razem będą to: Memnoch Diabeł (Memnoch the Devil) i Krwawa Kantyczka (Blood Canticle). Wydanie Złodzieja Ciał planowane jest na listopad. Tekst ze strony wydawnictwa:

KRONIKI WAMPIRÓW - PLANY WYDAWNICZE

Do wydania przygotowywane są kolejne tomy z bestsellerowego cyklu 'Kronik Wampirów' Anne Rice.
W listopadzie ukaże się OPOWIEŚĆ O ZŁODZIEJU CIAŁ.
Na pierwsze półrocze 2007 r. zaplanowane jest wydanie kolejnych dwóch tomów, nie publikowanych dotąd w Polsce:
DIABEŁ MEMNOCH
KRWAWA KANTYCZKA


dodała: Eri
12.09.2006
Książki
Posiadłość Blackwood i Krew i złoto są już w sprzedaży. Czekamy na Złodzieja.

Teksty
Dwie recenzje książek: Rhiannon próbuje rozwiązać swój Problem z Lestatem, a Ruinka walczy z Depresją Tarquinna

Dział Wampiry
Nareszcie mamy opis Klanów, upiększony naszymi (Eri i Kadi) ilustracjami.

Fanart
Kolejny do kolekcji portret z cyklu kolorowego. Tym razem to Klaudia.

dodała: Eri
17.07.2006
Musical:
W galerii kilka nowych fotek

Książki
Mamy już nowe okładki zapowiadanych wydań Kronik Rebisu. Będą to: Opowieść o Złodzieju Ciał (część 4 sagi, nareszcie wznowiona), Krew i Złoto - nowość na naszym rynku, podobnie jak Blackwood Farm, przemianowane teraz na Posiadłość Blackwood. Rebis zapowiada także wydanie Blood Canticle (ostatnia część) jako...uwaga Krwawą Kantyczkę...(to nie był nasz pomysł ;))). Ale to nie koniec niespodzianek. Wydaje się bowiem, że w przyszłym roku czeka nas również wysyp kolejnych tomów Kronik. Na razie jeszcze nie wiadmo których dokładnie, ale chyba możemy spodziewać się kilku wznowień i być może Memnocha?
Poniżej tekst maila od Rebisu (dzięki Mariusowi), gdzie znajdziecie planowane terminy publikacji.

Witam,
Tegoroczne plany REBISU związane z cyklem Anne Rice:

POSIADŁOŚC BLACKWOOD- 1.08
KREW I ZŁOTO- 15.08
OPOWIEŚC O ZŁODZIEJU CIAŁ- 29.08
KRWAWA KANTYCZKA- IV kwartał
Kolejne tomy- rok 2007

Pozdrawiam
Andrzej Hudowicz
REBIS


Póki co cieszcie oczy piękną szatą graficzną tej serii:
      

Teksty
Nareszcie publikujemy poważny tekst na temat tej pierwszej i - dla wielu- najlepszej Kroniki, od której wszystko się zaczęło. Przedstawiam swoją analizę Wywiadu z wampirem (strony: 1, 2)

Fanart
Tym razem swoje prace prezentuje Emi de la Pointe.

dodała: Eri
24.06.2006
Musical:
Multimedia: - video z piosenką To kill your kind
- video z piosenką After all this time

Filmy
Aż dwie recenzje Wywiadu z wampirem: analiza Eufrozyne i Tragedia doskonała Rhiannon

Książki
Postanowiliśmy dodać jeszcze jeden ważny dział: tym razem są to książki w jakis sposób traktujące o pisarce, w Polsce raczej nie dostepne, a więc opracowania, biografie, przewodniki zbiór wywiadów, a nawet reportaży. Mogą okazać się przydatne dla tych, którzy planują napisać mniej lub bardziej naukową pracę poświęconą Rice albo np. wampirom w literaturze. Wszystkie w języku angielskim.

dodała: Eri
28.05.2006
Musical:
W dniu dzisiejszym Lestat schodzi z desek Broadwayu. Powód? No cóż, pomimo olbrzymiego, jak było widać, wysiłku twórców, przedstawienie spotkało się z druzgocącą krytyką. Publiczność także nie dopisała tak, jak się spodziewano. Możliwe, że Lestat zasitnieje gdzieś jeszcze w doskonalszej wersji, bo ponoć Elton nie zamierza poddawać się tak łatwo. Możliwe, że zobaczymy ten spektakl gdzieś w Europie, ale jak na razie to koniec przygód wampirów ryżowych ze sceną. Trochę nam z tego powodu przykro, ale ponieważ nikt z nas nie widział przedstawienia, trudno będzie napisać dla was obiektywną recenzję. Póki co Eri i Rhiannon oceniły muzykę i wersję San Francisco na podstawie dostępnych materiałów audio i nielicznych scenek video. Prezentujemy więc te dwie quasirecenzje na naszej stronie: Eri, Rhiannon.
Jednocześnie Lestat został nominowany do nagrody Tony w dwóch kategoriach: najlepsza aktorka w musicalu (Carolee Carmello) i kostiumy w musicalu (Susan Hilferty). Album studyjny z piosenkami z Lestata zostanie wydany najprawdopodobniej w lipcu.

- W galerii nowe zdjęcia,
- video z piosenką Embrace it.
- video z piosenką I want more

Filmy
parę nowych zdjęć z Biesiady Wszystkich Świętych

Wiadomości z rynku wydawniczego
Co do wydania książki Krew i złoto Rebisa

Witam,
Książka jest już w redakcji, powinna być gotowa na początek lipca.

Pozdrawiam
Andrzej Hudowicz
REBIS


Strona
Jednocześnie informujemy, że na chwilę obecną update'y strony będą miały miejsce rzadziej niż do tej pory. Niestety, ale zaczyna nam doskwierać proza życia codziennego. Co oczywiście nie znaczy, że zaprzestajemy działalności, a więc nie wpadajcie w panikę :PPP

dodała: Eri
03.05.2006
Musical:
25 kwietnia Lestat oficjalnie zadebiutował na Broadwayu. Z tej okazji u nas mnóstwo materiałów:
- W galerii nowe zdjęcia,
- tekst do broadwayowskiej wersji piosenki From the Dead.
- nowe linki do filmów i reportaży: Lestat revamped - reportaż ze stacji Fox News, Fragmenty spektaklu, krótki reportaż z fragmentami spektaklu, wywiady z twórcami po premierze nowojorskiej, relacja z premiery Lestata
- nowe artykuły: reakcję Anne po premierze Lestata w Nowym Jorku, Historię Produkcji, Wywiad z Hugh Panaro - odtwórcą roli Lestata.

Filmy
Wywiad z wampirem. Moja z Rhiannon 'rozmowa o rozmowie', czyli Poławiacze pereł w natarciu.

Fandom
Nareszcie, po miesiącach stosowanego terroru udało nam sie wymusić z Cor portrety Louisa i Nicolasa, które znajdziecie w galerii.

dodała: Eri
18.04.2006
Czas na zmiany
Po ponad pół roku obwiązywania starego layoutu czas na drobne zmiany kosmetyczne. Żadnej rewolucji nie będzie, po prostu na wiosnę przyda się stronie lekki 'drenaż limfatyczny'. Stare laye podziwiać można TU

Musical:
W galerii nowe zdjęcia, już z Broadwayu i tekst do piosenki Right before my eyes.

Filmy
Na stronie głównej działu filmowego znajduje się link do nieoficjalnego bardzo scenariusza Anne Rice do Godziny Czarownic. Nie ręczymy za jego autentyczność ani za to czy będzie on kiedykolwiek wykorzystany. Jak wiadomo na razie prace nad adaptacją GC zostały wstrzymane przez stację NBC.

Książki
Przedstawiam swoją, dość rozbudowaną recenzję Wampira Lestata.

Newsy wydawnicze
Opóźni się wydanie Opowieści o Złodzieju Ciał, gdyż tekst musi zostać przetłumaczony na nowo. Za to wcześniej możemy się spodziewać polskiej wersji Blood and Gold. Oto treść maila od Rebis'u:

Ponieważ 'Opowieśc...' musimy tłumaczyć od nowa, ukaże się w III kwartale 2006 r.
Wcześniej wydamy 'Krew i złoto', tom 8 Kronik.

Pozdrawiam
Andrzej Hudowicz
REBIS

strony: 1, 2, 3

design :: Madame Kadamon, Ereszkigal